До обласної краєзнавчої акції “Бібліотека: день за днем”

P110089322 лютого в районній бібліотеці для дорослих на черговому засіданні літературно-мистецького об’єднання «Краєзнавча Баришівщина», приуроченому  85-річчю утворення Київської області, відбулася презентація книги «120 років Лукашівській церкві архистратига Михаїла». Ведучі презентації директор ЦБС Г. В. Пацаловська та завідуюча методично-бібліографічним відділом Н. І. Лавріненко представили присутнім книгу, подаровану бібліотеці настоятелем Лукашівської  церкви, протоієреєм  Павлом Лисенком  у 2016 році.  Цей церковно-історичний нарис  чудово ілюстрований, в ньому поєднується історія і сучасність, сучасні фотографії і давні. 

Починається книга історією давнього козацького села Лукаші, його розміщенням на стародавніх картах, походженням назви села. В церковно-історичному нарисі подана інформація про стару Лукашівську церкву, будівництво нової, парафіяльне життя церкви. Цікавим  для молоді буде розділ книги, присвячений  традиціям і звичаям лукашівців.

Автор книги,  проієрей Павло Лисенко в своєму виступі розповів про роботу над цим  виданням, про збір інформації для книги. Павло Олександрович розміщує багато інформації про церковне життя с. Лукашів в мережі Інтернет. Веде сайт і блог Лукашівської церкви архистратига Михаїла. Ним створена сторінка в вікіпедії «Михайлівська церква (Лукаші),  інформація про церкву є на сайтах «Баришівське благочиння», «Мандрівки Україною», «Дерев’яні храми України», «Україна інкогніто» та ін.

Художнім редактором книги є Віктор Петрович Оначук. Разом з Павлом Олександровичем Лисенком вони створили творче об’єднання «MAKITRA». На відеохостингу «YouTube» розміщено 79  аматорських відеофільмів про історію, культуру, сьогодення Баришівського краю.

Літературний редактор книги, відповідальний секретар газети «Баришівський вісник», Лідія Семенівна Савченко в своєму виступі  зупинилась на значенні видання краєзнавчих книг для жителів району. Теплим словом згадала свого учня Юрія Коваленка, адже книга вийшла за його та диякона Олексія Степанюка фінансової підтримки.

P1100890

Автор висловив подяку односельчанам за надані фотографії і особливу вдячність завідуючій сільською бібліотекою-філіалом с. Лукаші  Н.П. Балабан. В своєму виступі Наталія Петрівна подякувала отцю Павлу за проведену роботу і зупинилася на ролі церкви у житті односельчан. Благочинець церков Баришівського церковного округу протоієрей Любомир Біляк зупинився на історії церков Баришівки. Зі словами подяки до отця Павла звернулися працівник районного будинку культури, керівник народного аматорського хору «Жайвір» Г. В. Сташук та директор краєзнавчого музею Л. Я.Новоградська. На презентації були присутні місцеві краєзнавці: В. С. Михайленко, В. М. Осипенко з Баришівки та В. О. Герасименко з села Рудницьке. Гості  переглянули відеофільми «Лукаші (історія)» та «120 років Лукашівській церкві», ознайомились з книжковою виставкою-калейдоскопом «Село Лукаші від минулого до сьогодення».

P1100898