До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (з досвіду роботи Таращанської ЦБС)

Матеріал поданий без змін

1 грудняПоріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і його кінцева стадія СНІД (синдром набутого імунодефіциту). СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.

З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що слугує справі зміцнення організованих зусиль у боротьбі з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу.

На зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно у межах акції «16 днів проти насильства». Головна мета — звернути увагу суспільства на цю проблему.

Україна нині на першому місці серед країн Європи з розповсюдження СНІДу. Налічується 440 тис. людей ВІЛ-інфікованих. Щоденно в країні інфікується ВІЛ близько 50 осіб, 8 громадян помирає від СНІДу.

Слід пам’ятати: інфікування здебільшого є наслідком власної поведінки людини. Головним фактором ризику зараження ВІЛ-інфекцією є ведення наркотиків ін’єкційним шляхом та ранні, безвідповідальні, незахищені статеві стосунки.

Кожен для себе повинен пам’ятати: єдина зброя проти СНІДу – це знання і власна обережність.

С.Талан Коли ти поруч

У рамках згаданої акції працівники Таращанської районної бібліотеки знайомлять своїх користувачів з книжковою виставкою-застереження «Не дай СНІДу шанс».

Пропонуємо вам перегляд художньої літератури, яка розповідає про долі людей хворих на СНІД.

Володимир Кузьмир «Стигма» – це історія про відчуття невідворотності, безвихідь та страждання, яких зазнала відкинута суспільством людина.

Сьюзен Зонтаг

Світлана Талан «Коли ти поруч». У той фатальний день після аварії на туманною трасі понівечене залізо було залито кров`ю. Головна героїня, забувши про свої рани, намагалася допомогти постраждалим, але доля зіграла з нею злий жарт. Хвороба, якої вона заразилася, рятуючи інших, невиліковна. Вона повинна знайти в собі сили жити далі — стіл

Сьюзен Зонтаг «Хвороба як метафора. СНІД та його метафора» розглядаються метафори, пов’язані зі СНІДом, і показано правду, вільну від вини, сорому і страху.ьки, скільки їй відведено, щоб все-таки знайти того, хто буде поруч з нею в горі і в радості …

Ерве Гібер

Ерве Гібер «Смерть, а не непрацездатність» – ця книга, а разом з нею ще дві, які становлять трилогію («Протокол співчуття», «Чоловік у червоному капелюсі») є своєрідним викликом хворобі, маніфестом хворого на СНІД автора – фотографа, журналіста, письменника і сценариста. Помер у віці 36 років у 1991 році.

Оксана Ратушна, директор Таращанської ЦБС