Дорогою ціною…

Небесна Сотня – у небесний світ
-1-638Полинувши, для нас сказала – жити!
Тож оправдати долі їхніх літ –
Обов`язок народної еліти

22 лютого – сонячного, погожого дня зібралися учні 7-Б класу, класний керівник С.І.Декрет та учні 8-А класу, класний керівник О.С.Лисюк  в приміщенні Баришівського НВК на годину мужності «Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе»,  яку було приурочено пам’яті Героїв Небесної Сотні та Дню виведення  військ  колишнього СРСР  із Афганістану.

В скорботній тиші зібралися учні, вчителі та гості -  учасник АТО -Анатолій Григорович Дронгаль і наш земляк воїн-інтернаціоналіст Іван Іванович Кутовий, щоб вшанувати пам’ять героїв, у скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, які загинули і гинуть на жаль по цей день та поклонитися тим, хто прийшов із війни живими, хоча із пораненою душею .

Ведучі Янута І. та Ященко Д.  відновили хронологію подій, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві у 2013-2014 роках, коли вийшли сотні молодих людей,  студентів, які всіляко підкреслювали мирний характер своєї акції. Але злочинна влада вчинила замах на мирний протест,  18-20 лютого 2014 року розгорнулися справжні бої. Присутні  згадали поіменно всіх загиблих земляків Героїв Небесної Сотні, воїнів АТО, воїнів Афганістану, запалили свічку пам’яті за загиблих героїв, спільно виконали Державний Гімн України та хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих.

Учасники  заходу,  учні 8-А класу Ласкавий Д., Кононець А.,  Діопік С та Бодня Є., учениця 11 класу з хвилюванням в голосі читали  патріотичні вірші.

Цікавими і зворушливими були спогадами  про пережите гостей – Івана Івановича Кутового, якому доля випала виконувати свій інтернаціональний обов’язок і воювати в чужій країні Афганістан та Анатолія Григоровича Дронгаля, воїна АТО. Діти уважно слухали,що довелося пережити цим мужнім чоловікам у ті страшні дні. Вони зазначили, що  пам’ять про війну залишиться  на все життя.

Із слізьми на очах присутні переглянули відео «Революція гідності», «Небесна сотня. Хроніка подій», «Небесна сотня. Герої не вмирають», «Небесна сотня-поіменно», «Плине кача» та відео-кліпи на пісні «Заплакало небо», «Афганистан. Мы уходим» та «Мамо не плач».

На заході були  представлені книжково-ілюстративні  виставки  «Героям Небесної Сотні присвячується» та «Цей вічний біль – Афганістан», на яких представлені нові книги та періодичні статті про наших земляків.

Підготували захід працівники  Баришівської  районної бібліотеки для дітей  спільно з бібліотекарем Баришівського НВК М.М. Милашич та учнями 8-А кл. на чолі з класним  керівником О.С.Лисюк. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA