Документальний цикл “Народжені Україною” від FILM.UA. Епізод 5 – Олександр Мурашко (ВІДЕО)

народженіРосійська влада століттями подавала свою культуру як “величну”. Однак “велика російська культура” була культурою імперії: вона поглинала, абсорбувала й привласнювала здобутки видатних представників багатьох націй, зокрема й українців. Через це тисячі українських діячів культури, мистецтва та науки й досі ідентифікують як росіян. Новий випуск документального циклу “Народжені Україною” від FILM.UA присвячено діяльності українського живописця Олександра Мурашка, досягнення якого були #Вкрадені російською владою.

Олександр Мурашко народився в Києві. Все дитинство його виховувала бабуся, яка своїми оповідями про козацтво пробуджувала у майбутнього митця любов до України. Згодом у своїй творчості він часто звертався до українських мотивів. Разом із однодумцями Мурашко заснував Товариство київських художників, а потім став одним із фундаторів Української академії мистецтв у Києві. Ще за життя живописець отримав міжнародне визнання, а його твори були долучені до контексту світового художнього процесу.

Виконавчий продюсер – Тетяна Носенко, продюсери – Юлія Мордас, Олена Малкова, сценаристи – Марія Квітка, Леонора Пащенко, графіка – Євген Санніков.