Документальний цикл “Народжені Україною” від FILM.UA. Епізод 1 – Микола Гоголь (ВІДЕО)

народжені

До Дня Української Державності

У березні, на початку війни наша бібліотека вже публікувала цикл відеофільмів від телеканалу UA.TV, які розповідали про культуру українського народу та були сповнені патріотизмом. Наразі, до Дня Української Державності ми публікуємо цикл документальних фільмів “Народжені Україною” від FILM.UA Group про діячів науки та культури, яких весь світ помилково ідентифікує як росіян, однак які є українцями за походженням.

Російська влада століттями насаджувала українцям комплекс меншовартості, і водночас привласнювала собі наші здобутки. Казимир Малевич, Ілля Рєпін, Микола Гоголь, Олександр Мурашко, Дмитро Бортнянський, Ігор Сікорський, Володимир Хавкін, Віра Холодна — усі ці «російські» митці та вчені народилися в Україні, усі їхні досягнення були однаково #Вкрадені. Щоб відновити справедливість, FILM.UA Group й запустив цей документальний цикл.

Перший епізод розповідає про Миколу Гоголя — письменника, драматурга, публіциста. Микола з дитинства спілкувався виключно українською, і навіть попри заборони Петра I публікуватися рідною мовою, писав твори «гоголівською» російською, котра рясніла українськими виразами. Гоголь писав твори, дії яких відбувалися в Україні й усе життя мріяв переїхати в Київ: «Туди, туди, в Київ, в давній, в прекрасний Київ, він наш, він не їх, правда ж?» Дивіться перший випуск й дізнавайтеся правду про наших визначних земляків.

Виконавчий продюсер – Тетяна Носенко. Продюсери – Юлія Мордас, Олена Малкова. Сценаристи – Марія Квітка, Леонора Пащенко. Графіка – Євген Санніков.