Дзвони страшної пам’яті

photo_2020-01-29_20-55-11Матеріал поданий без змін

Голокост – всього одне лиш слово ,

Та його сенс  – пекучий біль і жар ,

Вбивали всіх старого і малого,

І мало хто життя порятував.

Чи їх вина, що родом із євреїв?

Чи їх вина, що не такі як всі?

Невже їх смерть заслуговує  трофеїв?

І щастя можна віднайти в сльозі?

Sandra_m

 

29 січня 2020  завідувач  відділом обслуговування Баришівської  центральної  бібліотеки для дорослих  Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради  Шапоренко Г.О.  провела годину пам’яті «Голокост – лихо ХХ століття»  у Баришівському НВК   гімназія-загальноосвітня школа 1-3 ступенів для  учнів  10 –А кл. (класний керівник   Лисюк О.С.)  та 8 –А кл. (класний керівник Антохова К.М. )  

Вона розповіла  учням  про той жах,біль і смерть,  який   перенесли євреї  під час  Другої світової війни.  Галина Олексіївна  згадала про  трагічну долю  української поетеси Олени Теліги, яку у лютому було арештовано та   розстріляно  нацистами  у Бабиному Яру у Києві.

Неоминуло це горе і Баришівку.У Баришівці з давніх давен  поряд з українцями  жили і єврейські родини.  23 листопада 1941 року  окупанти вчинили масовий розстріл  єврейського населення  у Баришівці біля шкіряного заводу, на місті якого встановлено пам’ятник і викарбовано їх  імена.  

Учні  познайомилися з історичним нарисом журналіста газети «Баришівські вісті» Сергія Альохи «Дзвони страшної пам’яті», який був опублікований в газеті у  1989 році і містив спогади очевидців тих страшних подій.

 Житель Баришівки  Микола Якович  Малюги  згадував:«Чую страшно кричить жінка з дитиною. Над нею п’ятеро німців.Один здоровий  німець в одній руці револьвер держить ,а другою у жінки дитину вириває.Підняв дитину за ніжку над  ямою і пальнув з револьвера, і кинув у яму,  як кошеня»

Присутні хвилиною мовчання вшанували  всіх жертв Голокосту та   познайомилися з  книжковою  презентацією  «Голокост:  біль втрачених поколінь».

                                                                                                                                                             Провідний бібліотекар

  відділу обслуговування  Баришівської     

центральної бібліотеки для дорослих 

Черватюк С.А.

photo_2020-01-29_20-54-50

photo_2020-01-29_20-54-24