День партизанської слави

ЦРБ_(2)Матеріал поданий без змін

Відповідно до Указу Президента України щорічно 22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави, як данина всенародної поваги та вшанування пам’яті усіх тих, хто під час Другої світової війни боровся за свободу своєї країни, свого народу, не шкодуючи ні сил, ні власного життя. Партизанський рух став воістину всенародною боротьбою проти німецько-фашистських загарбників. Понад п’ятсот з’єднань і сотні загонів народних месників, що діяли в тилу ворога під час Другої світової війни на території України, зробили вагомий внесок у визволення країни від фашистських загарбників.

З метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у роки Другої світової війни в усіх бібліотеках Іванківської ЦБС до Дня партизанської слави відбулися: години пам’яті, години мужності та слави, уроки пам’яті та історії , влаштовані виставки художньої літератури, виставки-пам’яті, тематичні полички. 

В Іванківській ЦРБ оформлена викладка літератури «Партизанський рух на Україні». Бібліотекар І кат., Олена Анатоліївна Хутько для відвідувачів біліотеки провела  огляди літератури на цю тематику

Біля викладки літератури «22 вересня – День партизанської слави. Ми йшли у бій не ради слави» (7-9 кл.) у районній бібліотеці для дітей була проведена хвилина пам’яті з переглядом літератури.

Бібліотекар І кат, Ніколаєнко Т. І. розповіла читачам про героїв Другої світової війни з нашого району, про партизанські загони та підпільну діяльність на території рідного краю. 

В бібліотеці-філіалі №16 села Коленці було проведено годину пам’яті «Месники рідного краю». Тетяна Миколаївна Толочин, бібліотекар, розповіла присутнім про підпільні групи, які діяли в Іванкові, Розважеві, Блідчі, Русаках, Леонівці та інших селах району, про мужність та нескореність наших земляків: Катерину Фещенко, Клавдію Терентюк, Ніну Сосніну, Володю Хоменко, які загинули у боротьбі з ворогом.
З особливим щемом у душі, присутні вшанували пам’ять свого земляка, уродженця села Коленці, Толочин Якова Гнатовича. На початку війни він був першим секретарем райкому партії, з приходом фашистів став командиром партизанського загону, першим секретарем підпільного комітету Іванківського районного комітету компартії України. За заслуги в боротьбі з фашистською навалою нагороджений орденом Червоної Зірки (1943, посмертно), медаллю «Партизан Великої Вітчизняної війни» І ступеня (1946, посмертно).

Вшанування подвигу героїв-підпільників відбулося в Кухарській сільській бібліотеці-філіалі №4. Бібліотекар Ольга Василівна Секрієру розповіла дітям про події Другої світової війни, про участь партизанів, про дітей, які поряд з дорослими боролися проти ворога. Особливо зацікавила дітей розповідь про Ніну Іванівну Сосніну, Героя Радянського Союзу, керівника комсомольського підпілля в м. Малин, уродженку с. Кухарі. В пам’ять про мужню партизанку в селі названо вулицю та парк культури і відпочинку. Присутні переглянули викладку книг та матеріалів про партизанський рух на Київщині та місцевих партизанів, підпільників.
Разом з Ольгою Секрієру та Катериною Коваль, завклубом, дітки поклали квіти до пам’ятника на братській могилі.

У жителів села Підгайне, особливе відношення до цього дня. Тут проживав Герой Радянського Союзу Іван Васильович Сергієнко. В роки війни він залишив роботу вчителя місцевої школи, щоб очолити партизанське підпілля. В сільській бібліотеці на годину спілкування зібралися односельчани, щоб в черговий раз згадати героїв-партизан. На початку заходу, Валентина Іванівна Ніколаєнко прочитала молитву за упокій померлих в роки війни. Бібліотекар Лариса Миколаївна Руденко розповіла про І. Сергієнка, Н. Сосніну, С. Ковпака і партизанський рух на території нашого району. Всі присутні оглянули  викладку літератури та інформаційних матеріалів «Слава партизанська», яку Лариса Миколаївна влаштувала у фойє клубу.

Люди старшого віку, згадували розповіді своїх батьків про навчання у школі, коли ще вчителював Іван Васильович Сергієнко, і з захопленням слухали розповідь Яценюк Олександра Ули, який народився в партизанському загоні Сидора Ковпака. Згадуючи розповіді своєї матері, Олександр Ули розповів про життя партизанських загонів під час війни.
Для дітей була проведена краєзнавча вікторина «Видатні люди Полісся».

Наприкинці заходу, діти учасників АТО, поклали квіти до пам’ятника І.В. Сергієнка.

В День партизанської слави, працівники  Розважівської бібліотеки-філіалу №2 та сільський голова В.І. Петровський завітали до вдови Героя Радянського Союзу Івана Васильовича Сергієнка, партизанки Ніни Дмитрівни Сергієнко. Ніна Дмитрівна згадувала про ті страшні часи війни, про свого чоловіка, про партизанську боротьбу на Київщині. Вели розмови про сьогодення, про новини в країні, в районі, в селі. Не зважаючи на свій вік, (а їй вже 99 років), Ніна Дмитрівна прекрасний співрозмовник. Вона цікавиться всім, що відбувається в житті, а також є активним читачем сільської бібліотеки.

Працівники Шпилівської бібліотеки-філіалу №8  та Будинку культури разом з учнями місцевої ЗОШ та активними читачами бібліотеки, поклали квіти до могили відважної підпільниці Катерини Фещенко.

Катерина Фещенко – символ мужності, стійкості, нескореності. Вона передавала партизанам цінну інформацію про розміщення ворожих солдатів, часто ризикуючи своїм власним життям.
Партизанка-підпільниця тримала зв’язок зі своєю землячкою – Клавою Терентюк.  Про підпільну роботу мужніх партизанок, Наталія Кононенко – завідуюча Шпилівської бібліотеки-філіалу №8, розповіла дітям біля пам’ятного знака нескореної дівчини під час проведення години мужності.
Згадали Фаїну Лосєву, юну партизанку розстріляну  фашистами. Пам’ятник Ф. Лосєвій встановлений в урочищі «Березівка» на місці загибелі, недалеко від села Шпилі.

В бібліотеці-філіалі №5 с. Блідча Іванківської ЦБС вшанували пам’ять партизан-односельчан та партизан-ковпаківців, які загинули захищаючи наш край від німецько-фашистських окупантів.

Читачі бібліотеки, що завітали на урок пам’яті «Партизанськими стежками»,  з цікавістю  слухали розповідь бібліотекаря Ірини Сквирської про відомого командира С. А. Ковпака та комісара С. В. Руднєва. 11 березня 1943 року з’єднання Сидора Ковпака під час героїчного рейду  зупинилося і розташувалося в с. Блідча.

Відвідувачі ознайомились з книжковою виставкою «Партизанський рух в Україні», переглянули альбом «На бій за рідний край». Діти війни, які були присутні, поділились своїми спогадами.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника блідчанам, які загинули у дні Другої світової війни та загиблим партизанам-ковпаківцям, серед яких і Володимир Шишов, мужній зв’язковий  партизанського загону Ковпака.

Пам’ять про війну, її сувора правда залишаються з нами, як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче – життя. Героїчні подвиги українських партизанів у пам’яті народу житимуть вічно.

Ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто, нехтуючи смерть, зупинив фашистську навалу ціною власного життя.

 

Людмила Яковенко

бібліограф ЦРБ

ДБ1

ДБ

ЦРБ_(1)

Блiдча

коленцi.1jpg

коленцi

кухарi

кухарi1

кухарi2

кухарi_3

кухарi4

Пiдгайне

Шпилi

шпилi1