День народження Пантелеймона Куліша: біографія письменника

Найцікавіше про письменника

758740251

Пантелеймон Куліш – дуже важлива людина в історії України. Він був не тільки письменником, а і дуже успішним фольклористом, етнографом, редактором, перекладачем. Крім цього, однією з головних його заслуг вважається створення першої в історії фонетичної абетки для української мови, яка зараз лежить в основі сучасної української мови. І в честь того, що 7 серпня день народження Пантелеймона Куліша, ми вирішили написати вам найцікавіше з його біографії.

День народження Пантелеймона Куліша: найцікавіше з біографії письменника

Пантелеймон народився в невеликому селищі Воронежі. Він з самого дитинства мріяв навчатися в Київському національному університеті. Але цьому завадила відсутність документів, що підтверджують дворянське походження хлопця. Незважаючи на це, він все-таки втілив свою мрію, і зумів отримати дуже хорошу освіту.
Пантелеймон Куліш чудово володів і писав і українською і російською мовами. А Іван Франко називав його “перворядною зіркою” серед українських письменників.
І, до речі, Пантелеймон Куліш написав перший український історичний роман “Чорна рада”.

images

У 1847 році Пантелеймон Куліш одружився з Олександрою Білозерською, яка пізніше стала письменницею. До речі, боярином на їхньому весіллі був веселий і цікавий друг Куліша – Тарас Шевченко.
Куліш був одним з учасників Кирило-Мефодіївського братства. За це його заарештували й повернули до Петербурга, де три місяці письменника мучили і катували на допитах.

У 1857 році він видав свою “Граматку”. Вона була дуже інформативною для читачів, але незважаючи на це, Пантелеймон Куліш вирішив її перевидати і додати в неї невеликий курс історії України.

Буквар П. Куліша відкрив серію україномовних підручників для початкової освіти, що з’явилися в Східній Україні протягом 1857—1862 років.

Обсяг «Граматки» — 149 сторінок. Формат — 12х18 см. Ціна становила 50 копійок.

645526832
Так само, Пантелеймон Куліш відомий діяльністю перекладача. Раніше, завдяки письменнику, українці могли читати твори Гете, Гейне, Байрона, Шиллера, Шекспіра, Некрасова і Пушкіна.

Помер Пантелеймон Куліш 14 лютого 1897 року на своєму хуторі Мотронівки.

999127404ДжерелоДжерело 2