Говоріть! Хай слова в розмові веселяться

20221109_102844Сьогодні наша країна відзначає День української писемності та мови.

Свято було встановлено указом Президента України в 1997 році на 9 листопада. Дата свята обрана невипадково. Церковне свято 9 листопада присвячене українському літописцю Нестору. За деякими дослідженнями, саме з його праць починається українська писемність.

З нагоди Дня писемності та мови до Київської обласної бібліотеки для юнацтва завітав шанований гість – голова Громадської організації об’єднання українських націоналістів (державників) Світайло Віктор Михайлович. Заслужений працівник культури України, директор бібліотеки Сорока Г.Й.  провела надзвичайно цікаву та змістовну зустріч із гостем, в ході якої були порушені питання національно-патріотичного виховання юнацтва та молоді.

IMG-aad6f0813781165cdfb32596a82d2ecb-V

Для бібліотеки Світайло В.М. подарував інформаційні видання «Сурмач» до 130-річчя від дня народження Провідника ОУН Євгена Коновальця та до Дня відновлення Незалежності України, книгу Ярослава Середницького «Діяльність голови проводу українських націоналістів, полковника Андрія Мельника».

Також завідувачка відділом комплектування та каталогізування документів Яворська Н.В. відвідала письменницю, літературознавицю, членкиню Спілки письменників України Майданович Тетяну Василівну. За доброю традицією видавництва «Криниця» Тетяна Василівна, як головна редакторка, безкоштовно передала новинки літератури для бібліотеки. Письменниця запропонувала цікаві видання: збірку віршів, яка присвячена воїнам Збройних Сил України «Весна озброєна», п’єси Марка Кропивницького та збірку Леоніда Дробота «Усміхнися, Україно», де щедрою рукою автора розсипані коштовні перлини українського гумору.

InShot_20221109_143334747

В читальному залі Київської обласної бібліотеки для юнацтва розгорнута книжкова виставка «Говоріть! Хай слова в розмові веселяться», де представлені видання, які знайомлять з історією української мови, граматикою, а також творами відомих українських класиків Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Івана Котляревського, Григорія Квітки-Основ’яненка.

20221109_102834

Українська мова – одна з головних цінностей нашої країни, наша гордість і наш скарб. Українську мову неодноразово забороняли і намагалися викорінити, а над її носіями вчиняли геноцид. Наша мова пережила все це і зараз визнана однією з найкрасивіших мов у світі.