Герої Крут – ніхто не забутий

загружено

Матеріал поданий без змін

30 січня 2019 центральній бібліотеці Борисполя учні 9 класу ЗОШ №1 подорожували літературно-музичною експедицією «Герої Крут – ніхто не забутий», присвяченої пам’яті героїв Крут, однієї з найтрагічніших і знакових подій в історії України. Героїчний нерівний бій 29 січня 1918 – 300 молодих студентів-героїв проти численної червоної армії на невеличкій станції Крути на Чернігівщині. Їх смерть не була марною, Крути стали початком нової доби в історії визвольної боротьби за вільну Україну і утвердження її незалежності.

«Історію потрібно знати, щоб вона не повторювалась, адже трагічні події, подібні Крутам, відбулись на Майдані в лютому 2014, а молоді герої, які загинули за Україну, дістали назву «Небесної сотні», – зазначила директор бібліотеки Жанна Кручиніна.

Гість зустрічі, бориспільський поет – пісняр Михайло Боярко, виконав авторські пісні «Там під Крутами» та «В єдності наша сила» наголосивши на тому, що для українців головне зараз – єдність!

Літературно-музичну експедицію супроводжувала книжково-ілюстративна виставка «Їхня слава буде пломеніти». Під час проведення заходу учні переглянули тематичні відео, прозвучали поезії українських авторів, присвячені пам’яті захисників Крут. Бібліограф підготувала до теми бібліографічний покажчик «Крути – смолоскип у майбутнє»,  який було передано до шкільного кабінету історії.

P90130-131126

P90130-142438