ВІКІМАРАФОН до 17-річчя Української Вікіпедії!

375px-Wikipedia_Community_cartoon_-_high_qualityПеріод проведення: 28-31 січня

Ідея: 30 січня українській Вікіпедії виповнюється 17 років. Аби привітати її з днем народження, закликаємо усіх подарувати Вікіпедії бодай одну статтю.

До Вікімарафону можна долучитися з будь-якої точки світу із 28 по 31 січня включно.

Узяти участь у марафоні можуть усі охочі; потрібно лише бути зареєстрованими у Вікіпедії. Щоб взяти участь у Вікімарафоні онлайн, треба:

 1. Створити протягом періоду Вікімарафону принаймні одну статтю (чим більше, тим краще )).
 2. Обов’язково додати на сторінку обговорення створених статей шаблон {{Вікімарафон 2021}}.
 3. Можна створити статтю на будь-яку тему. Для натхнення можна скористатися пропонованими темами.

Усі учасники й учасниці марафону, можуть отримати сувеніри.

Базові вимоги до статей:

 • Текст статей не може містити невичитаний машинний переклад;
 • Вікіпедія — це енциклопедія! Тому усі статті мусять мати енциклопедичний характер;
 • у Вікіпедії діють критерії значущості; не варто створювати статті, які їм не відповідають.
 • Вікіпедія не дозволяє плагіату! Тому статті мусять містити текст, сформований власне учасником чи учасницею, і не порушувати авторські права;
 • Вікіпедія не дозволяє оригінальних досліджень, всі неочевидні твердження мають бути підкріплені джерелами. Тому статті мусять базуватися на інформації, опублікованій раніше у авторитетних джерелах (газети/журнали/книги тощо) та містити посилання на ці джерела.
 • статті не повинні містити грубих порушень інших правил Вікіпедії.

Щоб дізнатися більше про алгоритм створення статті і правила Вікіпедії, скористайтеся довідковою сторінкою та/або Майстром створення статей.

Вебінари та онлайн-довідка:

Щоб навчитися редагувати Вікіпедію та отримати відповіді на ваші питання, долучайтеся до онлайн-подій, які буде проводити організаційна команда Вікімарафону.

Вебінари

Під час вебінарів ви зможете прослухати презентацію про основні правила Вікіпедії, подивитися демонстрацію процесу створення і редагування статті, задати свої запитання. Вони будуть проходити через Zoom із трансляцією на YouTube; посилання на Zoom-подію буде надіслано зареєстрованим учасникам.

Реєстрація не є обов’язкова для того, щоб дивитися трансляцію вебінару, але дає кілька переваг: ви зможете долучитися до заходу через Zoom і напряму задавати запитання, а також отримаєте нагадування про подію перед початком.

Орієнтовна тривалість кожного вебінару — година-півтори години.

Онлайн-консультації

Протягом чотирьох днів марафону кожного дня о 18:00 ви можете долучитися до онлайн-консультації і задати будь-яке питання на тему Вікіпедії, яке у вас виникло, чи попросити допомоги зі створенням статті. Консультації будуть проходити через Zoom без трансляції на інші канали.

Вікізустрічі:

У рамках Вікімарафону 2021 пройдуть офлайн-події у різних регіонах України, хоча основним фокусом проєкту буде онлайн-формат. Офлайн-події організовуються окремими волонтерами, за інформаційної та фінансової підтримки ГО «Вікімедіа Україна».

З огляду на пандемію COVID-19 ГО «Вікімедіа Україна» може підтримувати офлайн-події з обмеженнями. Ключові вимоги — 1) кількість учасників не більше 10 людей (включно з організаторами); 2) дотримання усіх карантинних обмежень на кшталт масочного режиму та дистанції у 1,5 метра; 3) наявність плану скасування заходу у разі посилення обмежень. Детально карантинні обмеження читайте на сайті організації.

Якщо ви зацікавлені у проведенні заходу/тренінгу з редагування Вікіпедії в рамках Вікімарафону для наперед визначеної групи до 10 осіб та маєте можливість забезпечити необхідні умови в умовах пандемії, заповніть форму.

Також збираємо охочих активно допомагати в дні Вікімарафону початківцям через онлайн-консультування та проведення вебінарів. Просимо зголошуватись через іншу форму.

Розкажіть про участь:

 • Розкажіть про вашу участь у Вікімарафоні у соціальних мережах (Facebook, Twitter, Instagram тощо) з додаванням до повідомлення гештеґів #Вікімарафон#ЯпишуВікіпедію.
 • Теґайте сторінки Української Вікіпедії у Facebook logo.png та AIMMP@Twitter.png.
 • Джерело 

Марафон проводить ГО «Вікімедіа Україна»