Від української книги до Богуславського рушника

85_yearsДо Обласної краєзнавчої акції “Бібліотека: день за днем”

Популяризація української літератури – це процес багатоаспектний, який передбачає постійне фахове вдосконалення бібліотечних працівників. Саме цим питанням і проблемам був присвячений районний семінар на тему: «Сучасна українська література: бібліотека, читач», який проходив 26 квітня в рамках «Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на 2016-2020 роки»  на базі Богуславської центральної районної бібліотеки. Програма семінару була запланована на два дні.

Відкрила  семінар директор ЦБС Добровольська Галина Степанівна, яка звернула увагу на актуальність теми, а фахівцями методично-бібліографічного  відділу були надані методичні консультації для бібліотекарів сільських бібліотек-філій району.

Методичні поради «Шлях до серця сучасного читача – через популяризацію української книги» надала Л.О.Півторацька; з новими іменами в українській літературі присутніх ознайомила Ю.С.Добровольська, а мультимедійну слайд-презентацію «Видавництва, що видають сучасну українську літературу» представила Т.О.Шокало. Також корисною була година порад «Сучасна українська книга – дітям», яку надала завідуюча відділу обслуговування дітей Т.В.Руленко.

Після перерви, під час якої всі стали учасниками круглого столу на тему «Роль бібліотек у підвищенні читацької компетенції українського суспільства», в читальному залі районної бібліотеки відбулася творча зустріч з представником сучасної української постмодерної літератури – Любком Дереш.

На другий день бібліотечні працівники сільських бібліотек-філій прийняли активну участь у практичному занятті з презентації сучасної української художньої книги. Присутні переглянули книжкову виставку-знайомство «На хвилях нової сучасної української літератури», а провідний  бібліограф ЦБС Н.Б.Федорченко влаштувала майстер-клас «Виставкова діяльність у бібліотеках».

Потім бібліотечні працівники відвідали краєзнавчий музей історії Богуславщини та найстарішу будівлю міста «Кам’яницю», двері яких гостинно відчинила та провела екскурсію директор Т.В.Куценко. Також  ми долучилися до краєзнавчої культурно-освітньої акції «Богуславський рушник», адже це має бути  найдовший тканий рушник України, який подарують нашому славному місту на його 985-й день народження.

Підводячи підсумки роботи семінару Г.С.Добровольська відмітила, що кожен бібліотекар, як і кожна культурна і освічена людина, може і повинна бути популяризатором українського читання і книги та традицій і звичаїв свого народу.

Семінар 5 Семінар 1 Семінар 2 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA