Відомі переможці премії «Еспресо. Вибір читачів» 2017

espresoСтали відомі результати книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів» 2017 року.

У дитячій номінації перемогу здобула книжка-картинка Тані Стус «Де Ойра?» (ілюстрації Надії Кушнір, видавництво «Vivat»),

у дорослій – прозова збірка «ДНК» (автори С. Жадан, М. Кідрук, Фоззі, І. Карпа, Ю. Винничук, А. Кокотюха, В. Рафєєнко)Клуб Сімейного Дозвілля»).

До короткого списку дитячої літератури також увійшли:

 Нагадаємо, що на базі КЗ КОР “Київська обласна бібліотека для юнацтва” проходив третій етап даного конкурсу. Переможцем стала книга “Баборня”, Лаюк Мирослав (“Видавництво Старого Лева”). Ознайомитися з книгою-переможцем можна у нашій бібліотеці.

Картинки по запросу баборня

ojra

Книжка Тані Стус та Надії Кушнір (Надьожної) «Де Ойра?» має «подвійне дно»: маленькі читачі й читачки побачать там історію цуценяти, яке кудись щодня зникає; дорослі – «виправдання» для своєї чашки кави з молоком, випитої наодинці з книжкою чи без. «Я ніби доглядаю за садочком усередині себе, – каже Орисина мама. – Щоб він не в’янув і красиво цвів. І щоб були квіти, ягоди та фрукти для дорогих мені людей». Чудова метафора для того, що психологи називають ресурсом. Доглянувши свій садочок і наповнившись собою, Орисина мама набуває натхнення й сил для щоденних справ, які в разі браку ресурсу можуть сердити, дратувати, пригнічувати й видаватися надто втомливими й рутинними. Навіть щоденні любов, радість і піклування одне про одного бувають утомливою і рутинною, коли людський ресурс наближається до нуля. Адже «не так просто постійно ділитися з кимось собою».

Детальніше читайте в рецензії: Кав-кава для мами

Джерело: БараБука.