Всесвітній день молоді

10 листопада відмічається Всесвітній день молоді – неофіційне інтернаціональне міжнародне свято молоді під егідою Всесвітньої федерації демократичної молоді (ВФДМ). Свято було затверджено 1945 року, через 2 місяці після закінчення Другої світової війни. Дата святкування приурочена до дня закінчення Всесвітньої конференції молоді, яка проходила з 29 жовтня – 10 листопада у Лондоні. День закінчення конференції був значущим, перш за все, тим, що він вважається днем заснування Всесвітньої федерації демократичної молоді, яка проголосила за мету «об’єднання різних молодіжних організацій у боротьбі проти імперіалізму та реакції, за  мир, демократію, національну незалежність, на захист політичних, соціальних та економічних прав та інтересів молоді».

IMG_20161110_124232Наразі, свято трохи призабуте і більш широко у світі відмічається Міжнародний день молоді – 12 серпня, який започаткований ООН. 

До Всесвітнього дня молоді наша бібліотека має чудовий доробок науково-методичного відділу: методично-інформаційний оглід “Активна та ініціативна молодь Київщини”, в якому описані громадські молодіжні організації Києва та області. Особливо корисним у сучасних реаліях буде розділ “Київська організація Молодіжний Європейський рух”.