Виставка: Візьми мене… Я – книга ювіляр!

А ви знали, що…

  • starbucks-coffee-logoНайбільша міжнародна мережа кафе «Starbucks», взяла собі за назву ім’я першого помічника капітана Ахава – Старбака, з роману Германа Мелвілла «Мобі Дік, або Білий Кит». Який до речі частково ґрунтується на реальних подіях 1820 року, коли американське китобійне судно «Ессекс» було затоплене розгніваним 26-метровим китом.
  • image1Спеціальний капелюх мисливця за оленями, з яким всім асоціюється  герой оповідань  Артура Конан Дойла, на справді не згадується в тексті, капелюх вигадав перший ілюстратор оповідань про Шерлока Холмса, Сідні Педжет. На сьогоднішній день «Пригоди Шерлока Холмса»  найбільш екранізований твір (близько трьохсот екранізацій), і однією з найвідоміших є канонічна радянська екранізація  «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона» (1979-1986). Створена режисером Ігорем Масленниковим, актори Василь Ліванов і Віталій Соломін абсолютно точно передали образи Шерлока і Ва220px-Белый_Бим_(памятник_в_Воронеже)тсона.
  • У 1998 році у Воронежі перед входом до місцевого Театру Ляльок головному герою книги  «Білий Бім чорне вухо» Гавриїла Троєпольського, був встановлений пам’ятник. Повість  входить в обов’язкову програму з літератури в американських коледжах.
  • Ще в 50-х роках Джером Селінджер однозначно заборонив екранізувати свої твори. Умовити Селінджера зробити виняток, серед інших, намагалися Спілберг, Ніколсон, Леонардо ді Капріо, Тобі Магуайр і Теренс Малік. Але з смертю пиunnamedсьменника (27 січня 2010 року) в цьому питанні проставлена кінцева точка – титрів «На основі “Над прірвою в житі “Джерома Селінджера» ми не побачимо ніколи. У 2008 році був випущений фільм «The Catcher in the Rye», зі слоганом – «75 хвилин 6 секунд чистого блакитного екрану». Протягом усього фільму на екрані нічого не відбувається.

4Про різні цікаві факти, екранізації та історії створення книг (сюжети і герої яких часто мають реальні прототипи), користувачі КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва», можуть дізнатися ознайомившись з книжковою виставкою «Візьми мене… Я книга ювіляр!», підготовленою інформаційно-бібліографічним відділом. Виставка вже чекає на допитливих читачів в холі бібліотеки, і буде експонуватися до кінця 2021 року.

зображення_viber_2021-03-10_11-21-17

 

 

 

 

 

 

Документ Microsoft Office Word (2)_page-0001зображення_viber_2021-03-10_11-21-16

 

 

3

зображення_viber_2021-03-10_11-21-18