Виклики та нові можливості для публічних просторів бібліотек

КОБЮ – 40 років. Акція “З любов’ю до моєї бібліотеки: роки співпраці”

Матеріал поданий без змін

Під час пандемії перед бібліотечними працівниками Білоцерківської районної централізованої бібліотечної системи, як і перед  працівниками інших сфер діяльності постало непросте завдання: організувати роботу, навчання та консультування онлайн. Саме тоді ми звернулися до платформи Zoom: якісного сервісу для проведення відеоконференцій та вебінарів. Сервіси платформи використовують для спілкування з колегами, партнерами, донорами, волонтерами, а також для навчання персоналу. Zoom забезпечує проведення необмеженої кількості конференцій, зустрічей і вебінарів.

изображение_viber_2020-05-26_17-52-32

    Бібліотечні працівники району, які володіють інформаційними технологіями, а таких більшість у бібліотечній системі ще у березні та квітні взялися освоювати програму під керівництвом Ганни Моцної, провідного бібліографа ЦРБ.

   Уже в травні відділ методичної і бібліографічної роботи Білоцерківської районної ЦБС активно використовував хмарну платформу ZOOM для спілкування з бібліотечними працівниками ЦБС.

    06 травня відбулося відеонавчання «Використання хмарної платформи ZOOM в бібліотечній роботі: питання і відповіді».

    21травня –  відеообговорення «Актуальні питання роботи бібліотек в умовах пандемії (COVID -19)»

    25 травня – вебінар  «Безпека бібліотек, читачів і співробітників під час виходу із карантину у зв’язку із пандемією СOVID – 19»

  Хочеться відмітити, що  у вебінарі, який відбувся 25 травня взяло участь уже 25 колег, що дозволило керівництву ЦБС донести до працівників  важливі питання життєдіяльності, відповісти на ряд запитань, які виникли в процесі роботи під час карантину.

   Ми зрозуміли, що дуже важливо мотивувати колег до прийняття неординарних рішень, відходити від старих, стереотипних методів роботи. Тож найкреативніші з них розпочали використовувати Zoom при організації віддаленої роботи з користувачами.

   Бібліотекарі, які мають досвід у навчанні своїх користувачів роботі з комп`ютерами та інтернет долучилися до карти партнерських хабів проекту «Дія Цифрова освіта» та активно його популяризують.

  Ми працюємо над тим,  щоб і всі інші опанували цифрову грамотність за допомогою освітніх серіалів на онлайн-платформі «Дія. Цифрова освіта» та працювали ефективніше у своїх громадах.

 

Л.А. Савич, завідувачка відділу методичної та бібліографічної роботи ЦРБ.