Вечір-портрет «Іван Низовий: Люблю і вірю в Україну!»

SAM_423315 листопада 2017 року в Ірпінській центральній міській бібліотеці  відбувся вечір-портрет  «Іван Низовий: Люблю і вірю в Україну!», присвячений 75-річчю від дня народження Івана Даниловича Низового, українського поета, журналіста, публіциста, громадського діяча, лауреата республіканських премій імені Бориса Горбатова, імені Микити Чернявського, міжнародних літературно-мистецьких премій імені братів Лепких, імені Олекси Гірника, премії за кращий музичний твір-ораторію «Лелече»,  автора понад ста поетичних збірок.

Його твори перекладалися польською, болгарською, англійською, чеською, словацькою, татарською, чуваською, російською мовами.

У своєму житті він поєднав Схід і Захід України: народився на Сумщині, молоді роки провів на Західній Україні, зокрема на Львівщині, а останні 45 років був чесним Українським голосом Луганщини.

Його Слово покликане повернути багатьох співвітчизників до своїх пракорінь, виховати не одне покоління українців у дусі любові до Батьківщини, поваги до своєї історії, свого народу.

Сьогодні, коли Україна протистоїть північному ворогу, коли щодня формується українська нація, зростає свідомість кожного українця, твори Івана Низового є як ніколи актуальними, пророчими, виховними.  

На захід до бібліотеки завітала донька поета – Леся Іванівна Низова, яка разом з мамою зараз проживає у місті Городок Львівської області.

Присутні переглянули презентацію про життєвий та творчий шлях І.Низового, Прозвучали поезії у авторському виконанні у відеозапису та у виконанні  учнів 10-А класу Ірпінської ЗОШ №12 (класний керівник – вчитель української мови Рубан С.А., бібліотекар – Костєва А.М.).

Цікавою була інформація бібліографа з краєзнавчої роботи ЦБ про перебування І.Низового в Ірпені, яку люб’язно надала Леся Іванівна. Прозвучали його поезії  про Ірпінь.

Перед присутніми виступили:

  • Низова Леся Іванівна – донька поета
  • Шмігельський Іван Васильович – суддя апеляційного суду Луганської області у відставці, співзасновник товариства «Просвіта» у Луганську, особисто знав Івана Низового, сьогодні проживає в Ірпені
  • Закордонець Леонід Олексійович – поет, лауреат літературної премії ім. А.Малишка (1999), обласної літературної премії  ім. Г.Косинки (2005), літературно-мистецької премії Імені Дмитра Луценка «Осіннє золото» (2017), заслужений діяч мистецтв України (2001)

 

SAM_4123

SAM_4156

SAM_4211

SAM_4131

SAM_4121