Весну і жінку славим щиро!

FB_IMG_1583820193670КОБЮ – 40 років. Акція “З любов’ю до моєї бібліотеки: роки співпраці”

Матеріал поданий без змін

А сонце всі мелодії весни

Зібрало для врочистості оркестрів

Дружинам, мамам, донечкам і сестрам…

Звичайний день, а скільки таїни!

(М.Боровко)

В Україні та світі 8 березня відзначається Міжнародний жіночий день.

У 1977 році Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції закликала всі держави проголосити відповідно до їхніх історичних і національних традицій будь-який день року Міжнародним днем прав жінок і миру, створювати сприятливі умови для викорінення дискримінації жінок і для їхнього повного й рівноправного залучення до соціального розвитку. Це рішення ухвалили після закінчення Міжнародного року жінки (1975) і Десятиріччя жінок ООН (1976–1985), які раніше були проголошені Генеральною Асамблеєю.

         8 березня –  свято весни, любові, краси та надії — всього того, що уособлює в особі жінка. Це стало лейтмотивом заходів присвячених жінці, які проведені бібліотеками Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради спільно з  клубними закладами. Літературно-музичні композиції «Свято весни» проведені в селі Селичівка, Лукянівка.

Аматорський фольклорний ансамбль «Ядлівчанка» с. Перемога (керівник зав. бібліотекою с. Перемога С.М. Мойсієнко) привітав зі святом жінок відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Баришівського районного територіального центру соціального обслуговування в с. Перемога.

 Бібліотекар бібліотеки-філіалу с. Борщів Т.В. Кучерявенко та завідуюча клубом Г.О. Шляга  привітали жінок, які протягом 25 років відриваючись від своєї родини поспішали на репетиції в клуб, щоб донести до людей красу української пісні та слова.  Активну учасницю художньої самодіяльності, Боровко Софію Артемівну, яка за станом здоров’я не була присутня на заході, привітали вдома.   Любов до виконання українських пісень, вона пронесла через все своє життя, а її чарівний голос можна слухати безкінечно.

Книжкові презентації, бібліографічні огляди, перегляди літератури

«Вітаєм жінку, щастя оберіг» та «Видатні жінки в житті України» познайомили читачів бібліотек громади з образом жінки-трудівниці, жінки-матері в художній літературі та мистецтві. Микола Реріх писав: «Коли у домі важко, тоді звертаються до жінки. Коли більше не допомагають розрахунки та обчислення, коли ворожнеча та взаємне руйнування сягають межі, тоді приходять до жінки. Коли злі сили беруть гору, тоді кличуть жінку». Багато поетичних рядків присвячених прекрасній  половині  людства у творчості наших письменників-земляків: Івана Коломійця, Бориса Сушака, Василя Цілого, Ганни Дудки, Ірини Мироненко, Петра Прохоренка, Миколи Боровка та інших. 

 

Завідувач  методично-бібліографічного відділу

Баришівської ЦБС

Лавріненко Н.І.

IMG-f6122a396061c524a9946f8fb5afdc28-V

FB_IMG_1583820227276

20200306_175921

20200307_152458