Веселкою на Великдень сонце виграє

phoca_thumb_l_2464-700x462_newЗапрошуємо наших користувачів відвідати книжково-ілюстративну виставку  «Веселкою на Великдень сонце виграє», яка присвячена найсвітлішому, найвеличнішому, найбільшому релігійному святу – Воскресіння Христового.

Про походження свята та народні традиції, особливості відзначення Великодня в Україні розповідають видання, які представлені на виставці. Відвідувачі зможуть ознайомитися із книгами українських етнографів, які висвітлюють національні особливості українських Великодніх свят. 

Великдень або Пасха – це найбільше християнське свято. Символ визволення від гріха та спасіння. Христос своєю безневинною смертю зламав правила смерті і дарує нам життя вічне у Раю. Це свято переходу від смерті до вічного життя. Дата святкування Великодня змінюється кожного року за місячно-сонячним календарем. Єдине, що є сталим – святкування відбувається завжди у першу неділю після першого весняного повного місяця, після весняного рівнодення. У нашій традиції ми святкуємо Пасху за Юліанським календарем.

 Святкування Воскресіння Господнього триває три дні. У цей час люди ходять одні до одних в гості, дарують писанки, молодь та діти водять гаївки біля церкви. На Великдень мають всі веселитися. Бо хто сумує на Великдень – сумуватиме цілий рік. А якщо хтось помирає на Великдень то вважається, що його душа потрапить прямісінько до Раю, бо того дня “небо отворене”.

Великодній понеділок називають Обливаним. У цей день хлопці обливають дівчат водою, а дівчата дарують їм писанки. Таким чином видозмінився, але залишився у нас з давнини весняний звичай. Закінчуються Великодні свята поминанням померлих на їхніх гробах. Священик молиться по гробах, а люди приносять часом шкарлупу з з’їдених яєць і закопують на гробах, таким чином вшановуючи померлих. Зберігаючи наші звичаї ми не лише маємо нагоду гарно і весело відсвяткувати Воскресіння Господнє, але і відновити відчистити душу нашого народу від часом зайвих накопичень часу і чужорідних домішків. Шануймося! Готуймося до Великодня!

IMG_4916

IMG_4913