Білим по білому. Полтавська сорочка. Проект “Древо”

Полтавщина – це регіон центральної України в якому зароджувалася, розвивалася наша рідна українська мова і вона багата на різноманітні види народного мистецтва. Вони тут розвивалися в комплексі. Зокрема вишивка в цьому комплексі займає гідне місце. Білим по білому – це самий зачаровуючий і найскладніший спосіб вишивання. Одна сорочка могла вміщувати в собі до 15-20 різних технік вишивки. 

Сорочка, плахта, запаска, крайка, керсетка, намисто, очіпок – це все назви елементів народного костюму Полтавщини. За кожним з цих призабутих слів стоїть багатовікова народна традиція ремесел, які сьогодні сприймаються на рівні мистецтва.

Рукодільна робота – це величезна енергетична, відновлююча процедура. Коли сідаєш за вишивку – поринаєш в світ гармонії та порядку. Майстриня керує процесом народження дива, оберега. І як вона скерує, таке і буде змістовне навантаження виробу. Тому краще в сорочку вкладати свої позитивні думки, свої позитивні настрої. Та починається все з бажання мати вишиту сорочку.

Чи цікавились ви коли небудь, коли дивились на вишиті сорочки, скільки часу майстриня провела біля роботи над нею? Чи усвідомлювали, що весь цей час майстриня проживає своє життя? Про що вона думає, чим переймається? Насправді, довірити вишивати сорочку можна тільки світлій, добрій людині – це як довіритись лікареві. Бо на сорочці вишивається доля! Ваш зв`язок з минулим, ваше щастя в майбутньому буде вишитий на самій найдорожчій речі в житті – вишиванці.

Новела з 4-х відео…

Джерело