Бібліотека на карантині

kobu40-e1581939474234КОБЮ – 40 років. Акція “З любов’ю до моєї бібліотеки: роки співпраці”

Матеріал поданий без змін

Несподівано для всього світу, не говорячи вже про наше місто, заради своєї ж безпеки, карантин «загнав» всіх і кожного по домівках.  Незвичне й дивне відчуття, коли не потрібно йти в школу, на роботу, не можна вийти вільно в магазин чи навіть просто в парк. Перший час можна було тішитися, що нарешті є можливість  відпочити й наздогнати всі-всі відкладені справи, але другий, третій тиждень стали для нас випробовуванням не так у фізичному плані як у моральному.   Наразі йде мова про закінчення карантину, чому ми безмежно раді.

Тож, чим ми займалися весь цей час? Оскільки, із 17 березня в Україні заборонено проведення масових заходів, бібліотека міста Богуслав активно продовжувала онлайн роботу.

Були підготовлені онлайн виставки «Ймення зорі  – Чорнобиль» (присвячена  34 роковинам Чорнобильської трагедії) та віртуальна виставка «Роки війни – століття пам`яті» (присвячена  Дню пам’яті та примирення й до 75-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні).

Для справжніх книголюбів ми обрали та створили вебліографічний список сайтів “Скарбничка корисних сайтів” та запрошуємо на сайт нашої бібліотеки  «Богуславська централізована бібліотечна система» для знайомства з ними.

Під час карантину дійшла черга і до бібліо-челенджу. На жаль, дуже часто у нас, працівниць книгозбірень, не вистачає часу, щоб показати роботу у наших бібліотеках і презентувати її. Тож, даний флешмоб підштовхнув нас відшукати старі фото й поділитися ними в інтернет просторі. Так , як вдома час від часу , ви переглядаєте свій фотоальбом, так і ми дістали із пам`яті комп`ютера фото минулих зустрічей, подій та приємних митей. Дана акція допомогла побудувати дружбу між бібліотеками різних міст та прорекламувати престижність професії БІБЛІОТЕКАР.

Мистецька студія «КРЕАТИВ» підтримала онлайн акцію, що набрала обертів в соціальній мережі Фейсбук  «Селфі з улюбленою книгою: я прочитав і тобі раджу!» .  

Напевно, у кожного з нас є дорогі для душі книги, які хочеться читати і перечитувати безліч разів. Саме вони залишаються в пам’яті назавжди.

Михайлова Ксенія, студентка 1-го курсу гуманітарного коледжу ім. І.С. Нечуя-Левицького рекомендує для читання книги Йоанни Ягелло “Кава з кардамоном” та “Шоколад із чиллі” : «Стиль письма авторки змушує поринути в сюжет навколо якого розкривається життя юної героїні роману Лігки, та переживати разом з нею усі пригоди та труднощі. Я стежила за її життям, затамувавши подих, навіть не могла відірватися від читання цієї чудової книжки. Я відверто можу сказати, що “Кава з кардамоном” та “Шоколад із чиллі” –  мої  улюблені!».

Учениця 10-го класу Богуславського академічного ліцею №1 Стаценко Вікторія  радить звернути увагу на трилогію Джеймса Дешнера “Той що біжить лабіринтом”: « Мені вона подобається тим, що від неї не можливо відірватися,  вона – непередбачувана та тримає в невідомості до останньої сторінки».

А от учениця 11-го класу Богуславського ліцею №2 Коваленко Варвара вподобала серію книг Айн Ренд «Атлант розправив плечі»: «Ці книги подобаються не всім, але мені якраз до смаку. Спонукають до роздумів і філософських думок, цікавий зміст та герої з неповторним світоглядом та характером. Ці книги змінили моє ставлення до деяких речей і навчили вірити в себе, свої можливості та ідеї».

Час мине швидше, якщо присвятити його читанню цікавої книги. Іноді сюжет твору настільки заманює читача, що важко зупинитись і залишити непрочитаною бодай одну сторінку. Бібліотекарі радять для читання Дурунду Н. «Зрада», Куяву Ж. «Говори серце, не мовчи», Раєвську М. «Я все могу сама», Талан С. «Когда прошлое впереди», Михаль Т. «Счастье по ошибке», Гнатко Д. « Гніздо Кажана», Вінк Т. «Нет ничего сильнее любви» та багато інших, які вже засумували за читачами.

Сподіваємося, що скоро зустрінемося й зможемо  нарешті працювати в звичному для нас режимі. Будьмо здорові!

Серба Т.

Варя

Ксенія