Бібліотека для юнацтва в умовах децентралізації: нові завдання та нові функції
Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 року №219-р «Про схвалення Стратегії розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року «Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України» у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся круглий стіл «Бібліотека для юнацтва в умовах децентралізації: нові завдання та нові функції», де взяла участь завідуюча відділом обслуговування користувачів Київської обласної бібліотеки для юнацтва О.О. Шмідт.
Відкрили захід начальник відділу літератури, читання та бібліотечної справи Міністерства культури України С. Г. Сивокінь, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації М.В. Туркало, заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, начальник управління культури І.О. Гаврилюк, директор Державної бібліотеки України для юнацтва, кандидат педагогічних наук, доцент Г.А. Саприкін, директор Львівської обласної бібліотеки для юнацтва Т.М. Пилипець.
В обговоренні взяли участь обласні бібліотеки для юнацтва та молоді зі всієї України. Присутні поділилися проблемами та здобутками бібліотек в умовах роботи об’єднаних територіальних громад.
У процесі роботи круглого столу відбувся Всеукраїнський молодіжний бібліокараван «Читай юність!», де пройшла зустріч з молодими письменниками Яриною Каторож, Анастасією Нікуліною, Наталією Гурницькою, Галиною Вдовиченко. Проведено обговорення процесів співпраці «Письменник/бібліотека: місія здійснЕнна», також відбулася екскурсія «Літературний Львів» у рамках проекту Львівської обласної бібліотеки для юнацтва «Мандрівка зі змістом у самому центрі міста»
У процесі робочої поїздки, проведена екскурсія у бібліотеці Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету. Історія становлення і розвитку бібліотеки УКУ нерозривно пов’язана із заснуванням Греко-католицької богословської академії, яку створив у 1928-1929 роках у Львові митрополит Андрей Шептицький. Бібліотека (спочатку Богословської академії) сформувалась на основі книг (близько 1 тис. збереження), які подарував митрополит Андрей Шептицький книгозбірні семінарії та Богословського наукового товариства. До радянської окупації бібліотека збільшила кількість книг до 6 тис. одиниць збереження та налагодила зв’язки з українськими, польськими, італійськими та чеськими видавництвами. Після приходу в Галичину радянських військ у вересні 1939 року академію закрили, а студентів репресували. Унаслідок німецького бомбардування 15 вересня 1939 року зруйнували академічну Церкву Святого Духа та бібліотеку. Тож в 90-х, після відкриття Університету, її заново відновлювали.
У 1995 року бібліотека розпочинає свою роботу з впорядкуванням подарованих книг із книгозбірні Українського католицького університету та Папського біблійного інституту з Риму, о. Івана Кота з Бельгії, о. Івана Музички з Риму, від добродійної організації «Церква в потребі» з Німеччини. У 1999-2000 роках бібліотечний фонд нараховував вже 35 тис. одиниць. Від 1995 року до сьогодні бібліотеку очолювали Михайло Петрович, Іван Герасим, Юрій Підлісний, Тарас Тимо. Сьогодні бібліотечні фонди знаходяться у двох корпусах Університету: у Центрі Митрополита Андрея Шептицького (вул. Стрийська, 29), де розміщені основні читальні зали та книгосховища, а також у корпусі Філософсько-богословського факультету (вул. Хуторівка, 35), де функціонують два читальні зали. Бібліотека використовує класифікацію бібліотеки Конгресу (США) (The Library of Congress). Дану бібліотечну систему застосовують відомі світові бібліотеки, зокрема, бібліотека Ґарвардського університу, Університету Торонто, Варшавського університету. За основу класифікації взяли схему, яку розробив Чарльз Кеттер, відомий своїми авторськими таблицями. У класифікаційному шифрі (call number) вказується відділ знань, авторський знак, рік видання, том, частину книги. Перевагою цієї класифікації є детальна структуризація усіх дисциплін та глибокий внутрішній поділ кожної зокрема. У своїй роботі бібліотека використовує нову бібліотечну систему на базі Koha.
Також відбулася поїздка у місто Жовква, де пройшло знайомство із роботою Жовківської районної бібліотеки для дорослих. Присутніх привітала начальник відділу культури і туризму Жовківської районної державної адміністрації Г.П. Фесюк, яка провела цікаву історичну екскурсію містом.