Безкоштовні онлайн-курси

Платформа PROMETHEUS – це безкоштовні онлайн-курси від викладачів КНУ, КПІ та Києво-Могилянської академії. Як це працює: 

Відеолекції: дивіться відеолекції найкращих викладачів провідних університетів України.

Інтерактивні тести: перевірте набуті знання за допомогою різноманітних інтерактивних завдань.

Форум: обговорюйте питання, що Вас цікавлять, з іншими студентами та викладачами на форумі.

Сертифікат: успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення!

Цикли курсів:

sturtupПідприємництво

Підприємництво – двигун економіки та основа заможності будь-якої процвітаючої країни. Цей цикл курсів розповість вам все про те, як створити власний бізнес чи технологічний стартап в Україні! Натисніть на кнопку “Дізнатися більше”, щоб потрапити на сторінку реєстрації того чи іншого курсу.

До циклу входять наступні курси:

Курс “Як створити стартап

Втомились працювати на когось і мрієте про власну справу? Тоді цей легендарний курс, що восени 2014 року читався в Стенфордському університеті, саме для вас!

Курс “Підприємництво. Власна справа в Україні

Ми впевнені: підприємцем може стати кожен! З цього курсу ви дізнаєтеся найголовніше, що потрібно знати кожному бізнесмену-початківцю!

Курс “Бізнес-англійська

Володіння бізнес-англійською стає все більш необхідним, якщо ви прагнете працювати з іноземними клієнтами та вести бізнес на справді світовому рівні.

Курс “Маркетинг: розробка та продаж пропозиції цінності

Навчіться розробляти та продавати Пропозицію Цінності як для клієнта, так і для окремого сегмента ринку!

Курс “Цифровий маркетинг”

Мета нового курсу Цифровий маркетинг – структурувати уявлення широкої аудиторії і практикуючих маркетологів щодо цифрових трансформацій.

Курс “Вступ до Теорії обмежень та Процеси мислення як потужний підхід до управління бізнесом

Дізнайтеся більше про теорію обмежень –  потужну методологію менеджменту. Знайдіть та виправте те, що заважає вашій компанії в досягненні найвищої ефективності!

Курс “Фінансовий менеджмент

Чому одні підприємства стають фінансово успішними, а інші – ні? Якими є загальні принципи управління фінансами, які визначають успіх? Що треба врахувати, маючи бізнес-ідею?

Курс “Юридичні аспекти створення та ведення бізнесу в Україні

Від реєстрації бізнесу до укладання договорів: цей курс є квінтесенцією знань, необхідних для будь-кого, хто вестиме підприємницьку діяльність.

Курс “Комунікаційні інструменти для побудови репутації

Зі стрімким розвитком інформаційного простору та технологій, кожен з нас стає комунікатором з потенційно величезною аудиторією, але найкраще використати існуючі можливості для просування своєї професійної репутації, своїх продуктів чи організації можливо лише за умови розуміння базових принципів комунікації, піару, медіа відносин, створення контенту для соціальних мереж та ін.

Курс “Як створити масовий відкритий онлайн-курс”

Цей курс допоможе вам розібратися у всіх нюансах формату масового відкритого онлайн-курсу, зрозуміти чи потрібно вам чи вашій організації створювати власний МВОК та надасть покрокові інструкції щодо створення якісного онлайн-курсу. Ми також розглянемо найкращі науково обґрунтовані практики викладання і навчимося інтегрувати масові онлайн-курси в навчальний процес офлайн.

Курс “Публічні закупівлі”

Міністерство економічного розвитку і торгівлі спільно з Проектом ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» презентує перший в Україні державний безкоштовний масовий онлайн-курс «Публічні закупівлі» для спеціалістів-закупівельників, а також всіх, хто цікавиться як правильно проводити закупівлі та ефективно витрачати кошти платників податків.

Курс “Публічні закупівлі. Поглибений”

Поглиблений рівень курсу “Публічні закупівлі” буде складатись з таких тем

  • Особливості закупівель товарів, робіт і послуг
  • Нові інструменти закупівель
  • Контролююча діяльність, відповідальність і судова практика щодо закупівель
  • Міжнародні зобов’язання України у сфері державних/публічних закупівель

Курс “Публічні закупівлі для бізнесу”

Реформа ProZorro це не просто переведення паперових тендерів в онлайн-формат, а повноцінна трансформація всієї системи публічних закупівель. Система побудована на принципі золотого трикутника партнерства: «держава – бізнес – громадянське суспільство». Перший державний масовий онлайн-курс «Публічні закупівлі» був спрямований на допомогу замовникам. Настав час розповісти про всі нюанси функціонування системи публічних закупівель зі сторони бізнесу. Знання – це розвиток і сила, а в сфері публічних закупівель ще і гроші!

Курс “Бухгалтерський облік для початківців”

Компанія EY в Україні представляє свій перший онлайн-курс відеолекцій «Бухгалтерський облік для початківців». Команда професіоналів EY зробить навчання максимально цікавим та ефективним, використовуючи просту і зрозумілу мову викладання.

Курс “Сучасне керівництво проектами – мистецтво порушення правил”

Авторська програма Сергія Гвоздьова присвячена ефективному управлінню проектами. Цей курс покликаний зруйнувати стереотипний підхід до планування й проектування. Гнучка постановка задачі проекту на етапі ідеї – це доцільний та виправданий крок. «Залізний трикутник» планування – зміст і якість, час і вартість – в сучасних умовах інколи може завдати проектові шкоди. Поєднання процесів планування і реагування на варіації у подіях практично у момент їх появи – запорука успіху в роботі сучасного фахівця.

Курс “Соціальне підприємництво”

Головною метою курсу “Соціальне підприємництво” є отримання учасниками сукупності знань та вмінь, необхідних для ефективного запуску власного соціального бізнесу чи участі у соціальних проектах.

socialГромадянська освіта

Цикл курсів для всіх, хто хоче дізнатися як побудувати процвітаючу, справедливу і успішну Україну. Освічені громадяни – успішна країна! Натисніть на кнопку “Дізнатися більше”, щоб потрапити на сторінку реєстрації того чи іншого курсу. 

Курс “Економіка для всіх

Відкрийте економіку як цікаву, неоднозначну й часом парадоксальну науку. Здобувайте економічний образ мислення та ставайте економічно успішними!

Курс “Урбаністика: сучасне місто

Ви дізнаєтеся про те, як функціонують міста і як сприяти перетворенню власного міста на комфортне місце для життя.

Курс “Боротьба з корупцією

Найкращі міжнародні та вітчизняні викладачі розкажуть вам про те, як проводити антикорупційні розслідування, викривати та попереджати корупцію під час державних закупівель та організовувати антикорупційні кампанії.

Курс “Жінки та чоловіки: гендер для всіх

Разом ми навчимося фахово аналізувати події та суспільні явища з гендерної точки зору, уникати дискримінацій, краще розуміти свої права і способи їх захисту.

Курс “Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо?

Курс має на меті дати базове розуміння основ прикладного соціального дослідження та орієнтований на широке коло слухачів.

Курс “Основи державної політики

Вивчіть процеси вироблення, ухвалення і впровадження державної політики в реальному політичному середовищі для того, щоб підвищити вашу  здатність брати участь і ефективно впливати на ці процеси.

Курс “Основи лобіювання

Лобіювання – не тільки для лобістів. Дізнайтеся про сучасні інструменти впливу та стратегії взаємодії з органами влади для досягнення ваших цілей.

Курс “Захист прав споживачів: теорія та практика

Обізнаний – озброєний, чи не так? Кожного дня споживачі стикаються з проблемами якості товарів, несвоєчасності надання послуг, відмови продавців замінити товар або повернути гроші. Більшість з нас виконує вказівки продавця, не знаючи власних прав. Іноді, навіть розуміючи, що їх права порушують, споживачі не знають, куди бігти, кому скаржитися. Настав час розібратися!

Курс “Інформаційні війни”

Курс дозволить всім зацікавленим слухачам:

  • вивчити сутність та специфіку феномену інформаційних війн;
  • розібратися у використанні інформаційного чинника у різноманітного типу «гібридних» війнах;
  • дізнатися про особливості війн четвертого покоління, які ведуться з використанням спеціальної «інформаційної зброї».

Курс “Як знайти роботу своєї мрії”

Одна з речей в житті, яка робить кожного з нас щасливим, – це гарна робота. Головна мета нашого курсу – допомогти усім охочим знайти свою роботу. Роботу, яку ви любитимете, та яка підходить саме вам.

Курс “Підготовка та впровадження проектів розвитку громад”

Курс містить базову інформацію, яка допоможе представникам органів місцевого самоврядування (і не тільки) розробити проектну пропозицію, управляти проектом та звітувати про його впровадження. Ми розкриємо секрети написання успішних проектних пропозицій та надамо відповіді на найпоширеніші запитання, які ми отримали від представників органів місцевого самоврядування під час заходів з проектного менеджменту, які проводила Асоціація міст України! А ще цей курс може стати першим кроком до вашої кар’єри проектного менеджера!

Курс “Як подати е-декларацію”

Мета цього курсу – надати практичну допомогу з заповнення декларації державним службовцям, посадовим особам, депутатам місцевого самоврядування та всім, на кого розповсюджується дія Закону України «Про запобігання корупції». Також курс зацікавить юристів, які будуть допомагати подавати декларацію іншим.

Курс “Як ефективно спланувати та провести діалог”

Цей курс – унікальна можливість для слухачів змінити свої погляди на звичайний діалог, як на необхідний інструмент, коли у спілкуванні виникає непорозуміння через різне бачення, ставлення, різні позиції. Зазвичай ця різність стає причиною – негативних емоцій та переживань, зупинки проектів, невтілених реформ, соціальної напруженості, розділеності. Водночас різність – ресурс для розвитку, але лише тоді, коли ми перестаємо боятись і починаємо працювати, використовувати діалог не для простого спілкування, а як метод, інструмент, що допомагає зрозуміти іншого.

Курс “Доступ до публічної інформації: від А до Я”

На сьогодні більшість порушень права на доступ до інформації пов’язана, у першу чергу, з низьким рівнем знань національного законодавства та міжнародних стандартів у цій сфері, зокрема щодо розрізнення запиту і звернення. Саме тому метою даного курсу є підвищити обізнаність громадян з можливостями реалізації їх права на доступ до публічної інформації та допомогти державним службовцям повноцінно виконувати вимоги закону та уникати порушень.

Курс “Ефективний бюджетний процес в органах місцевого самоврядування”

Курс підготовлено в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який впроваджується Асоціацією міст України. Курс містить базову інформацію, яка допоможе представникам органів місцевого самоврядування ефективно управляти коштами місцевих бюджетів на всіх стадіях бюджетного процесу. Значне місце курсу відведено процесам формування дохідної та видаткової частин місцевих бюджетів (в т.ч. ОТГ) та системі бюджетного вирівнювання. Матеріал підготовлено згідно з чинним бюджетним законодавством України, врахувавши бюджетні новації 2017 року. Цей курс допоможе вам використовувати бюджет як дієвий інструмент регулювання соціально-економічного розвитку регіонів.

Data-Analysis-and-Decision-Making-400x400

Аналіз даних

Аналіз даних – дисципліна, що займається збором, вивченням та прийняттям рішень на основі аналізу великих обсягів даних про державу, суспільство та оточуючий світ. Аналіз даних дозволяє виявити невидимі закономірності і революційно покращити процес прийняття рішень в державному управлінні, охороні здоров’я, освіті, економіці, бізнесі та майже всіх інших галузях людської діяльності.

Курс “Аналіз даних та статистичне виведення на мові R

Базовий курс для майбутніх аналітиків. Завдяки отриманим знанням вони зможуть проводити первинний статистичний аналіз даних, висувати гіпотези та оцінювати їх на основі зібраних даних.

Курс “Машинне навчання

Даний курс надає широкий погляд на галузь машинного навчання. Після цього курсу ви зможете приступати до розв’язання реальних задач у галузі науки про дані.

Курс “Візуалізація даних

Для фахівця-аналітика вкрай важливим є вміння представити, візуалізувати результати свого аналізу так, щоб це найкраще сприймалось іншими людьми, які часто не є фахівцями в цій галузі.

Курс “Обробка та аналіз великих даних

Щосекунди людство генерує сотні та тисячі петабайтів даних, з яких потім необхідно видобувати корисну інформацію. Дізнайтесь, як обробляти та аналізувати великі об’єми даних.

Курс “Вступ до data science та бізнес-аналітики”

Професія аналітика починає користуватися широким попитом серед компаній та урядових структур. Бізнес-аналітика або просто аналітика це “наука аналізу” – процес аналізу інформації для прийняття бізнесових рішень. Вона включає у себе методи збору і обробки інформації, оцінку ризиків, моделювання і прогнозування за допомогою інформаційних і телекомунікаційних технологій. Ми розглянемо приклади практичного застосування бізнес-аналітики у ризик менеджменті, фінансах, охороні здоров’я, індустріальному виробництві, сфері послуг, а також аналітику у маркетингу, аналітику ефективного управління містами, аналітику Інтернету і соціальних мереж, персональну аналітику, системи штучного інтелекту. Аналітичний аналіз і прогнозування дозволяють сотням компаній економити ресурси. На додаток, ми спробуємо розібратися наскільки складно знайти себе у цій галузі, створити свій стартап або знайти роботу у аналітичних компаніях.

Курс “Наука повсякденного мислення”

Вітаємо вас на курсі критичного мислення! Ми будемо вивчати психологію нашого повсякденного мислення: чому люди вірять у неправдоподібні речі, як ми формуємо і змінюємо наші погляди, чому очікування викривляють судження і як приймати більш зважені рішення. Ми обговоримо такі теми як плацебо, паранормальні явища, медицина, дива тощо.

Курс “Філософія”

В різні епохи перед філософією поставали різні задачі. В античну епоху вона охоплювала собою все раціональне пізнання. Через це пізніше вона виявилася «матір’ю всіх наук», які виокремилися з філософії по мірі того, як розвивалися ті чи інші сфери предметної діяльності. Роздавши свій предмет конкретним наукам, філософія залишила собі в першу чергу питання, пов’язані з закономірностями людського мислення.

Курс “Культурологія”

«Культурологія для всіх» – онлайн-курс, який допоможе відповісти на ці та інші запитання, а також стане важливою сходинкою у розумінні науки, яка вивчає смислові аспекти культури. Культурологія з’явилась порівняно нещодавно, але швидко набуває популярності у зв’язку з культуроцентричною моделлю розвитку сучасного світу та концепції креативної економіки. Крім того, вона має значний практичний характер, адже поєднує в собі соціологію, мистецтвознавство, філософію та інші дисципліни

ZNO_300x300-01Підготовка до ЗНО

Курс “Українська мова та література. Підготовка до ЗНО

Курс «Українська мова та література. Підготовка до ЗНО» покликаний допомогти всім охочим вступникам поглибити та закріпити набуті знання із шкільного курсу української мови та літератури. Цей курс розрахований не на вивчення української мови та літератури як такої, а на допомогу вам саме у підготовці до ЗНО. Він містить необхідні для підготовки відомості, теми та матеріали.

Курс “Історія України. Повний курс підготовки до ЗНО

Цей курс стане у пригоді всім, хто прагне закріпити набуті знання шкільної програми з історії України та підготуватись до ЗНО й ДПА. Курс розбито на теми, які відповідають програмі ЗНО та охоплюють історію України від заселення території до подій сучасності.

Курс “Математика. Підготовка до ЗНО

Цей онлайн-курс «Математика. Підготовка до ЗНО» покликаний закріпити знання з базового шкільного курсу математики. Завдяки послідовному викладанню тем слухачі зможуть самостійно підготуватися до успішного складання ЗНО та ДПА. Особливо корисним він буде мешканцям тимчасово окупованої території Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей.

Курс “Новітня історія України: від початку Другої світової війни до сучасності”

Неупереджений погляд на історію України з 1939 до 2014. Настав час дізнатися, як усе було насправді.

Курс “Вибрані питання європейської історії”

Метою курсу «Вибрані питання європейської історії» є критичне осмислення суспільного явища, котре вважають центральною подією у європейській історії – переходу від традиційного до модерного світу. Головний наголос ставиться на змінах, які пережили і продовжують переживати головні суспільні структури (сімʼя, місто, нація, покоління), а також артикуляції та відображенні цих змін в ідентичностях, цінностях та міфах. Завданням курсу є також ознайомлення з найголовнішими науковими дискусіями, які ведуться навколо цих змін. Окрім того, кожна з тем обговорюється у специфічно історично-культурному контексті Східної Європи.

KPI_Programmin_101_logoIT

Курс “Алгоритми і проекти Scratch”

Scratch — це середовище, у якому кожен може легко почати програмувати. Для початку роботи з ним не потрібні ґрунтовні знання про алгоритми і роботу комп’ютера, але бажання експериментувати, грати і створювати щось нове і захопливе — вкрай необхідні. Цей курс буде путівником в опануванні можливостей Scratch, допоможе поєднати теорію з практикою, знайти цікаві ідеї та навчитись працювати над власними проектами.

Курс “Основи програмування. КПІ

Так склалося, що ми живемо в XXI-му столітті, а професія програміста досі є екзотичною та незрозумілою для більшої частини суспільства, подібно до ролі шамана для наших пращурів. Метою масового онлайн-курсу “Основи програмування” є, насамперед, розвіяти цей міф і показати всім охочим як працює персональний комп’ютер і що таке програмування.

Курс “Розробка та аналіз алгоритмів. Частина 1

Курс “Розробка та аналіз алгоритмів” присвячений вивченню та побудові програмних алгоритмів. У рамках цього курсу ви зможете познайомитись із різними підходами до розробки алгоритмів, дослідження та порівняння їх ефективності. Не залишається поза увагою і питання структур даних, адже ефективний розв’язок різних програмних задач залежить не тільки від алгоритму, але й від структур даних, які даний алгоритм використовує. Курс ґрунтується на двох предметах, що викладаються в Київському Політехнічному Інституті для спеціальності “Інформаційні управляючі системи та технології”: “Теорія алгоритмів” та “Дискретна математика. Теорія графів”. І хоча в обох назвах предметів наявне слово теорія, запропонований курс орієнтований перш за все на розв’язок практичних задач.

Курс “Основи інформаційної безпеки

Стрімкий розвиток інформаційного суспільства, зокрема мережі Інтернет, створює нові загрози в нашому житті. Сучасний світ потребує нових знань, котрих не дають в школах і більшості університетів. Парадокс! Мільйони людей користуються комп’ютерами, знають про існування вірусів, але не розуміють як себе убезпечити від їх дій. Саме про це йтиметься в даному курсі. Ми розповімо про сучасний електронний світ і як вижити в океані існуючих кіберзагроз, захистити свої особисті дані та фінанси. Тож головна мета курсу: донести до користувача базові правила поводження з персональною інформацією в умах реального зближення фізичного та віртуального світів.

Курс “Інтернет-медіа”

Комплексна підготовка редактора онлайн-медіа: від необхідних теоретичних знань, до багатьох практичних навичок

Курс “Основи програмування CS50 Гарвардського університету”

Якщо ви давно мріяли навчитися програмувати – цей курс створений саме для вас! Курс CS50 Гарвардського університету вважається найкращим курсом з основ програмування в світі і відтепер він буде доступний українською мовою. Про його легендарний статус свідчить те, що в 2015 році Єльський університет відмовився від власного вступного курсу програмування для першокурсників на користь використання курсу CS50 в своєму навчальному процесі! Станом на 2015 рік офлайн версія CS50 також є найпопулярнішим курсом за вибором в Гарвардському університеті. Курс розрахований як на повних новачків, так і на тих слухачів, хто вже має невеликий стартовий досвід в програмуванні.

Курс “Основи програмування на C#”

Цей курс може бути корисний для всіх початківців розробників на мові програмування C#, оскільки матеріал містить всі базові поняття, припускаючи, що слухач не мав досвіду розробки раніше. В ході курсу, слухач дізнається про основні концепції мови, починаючи з загальної системи типів і, закінчуючи, об’єктно-орієнтованим програмуванням. Окремі модулі курсу будуть присвячені найбільш корисним класами в .NET Framework, які знадобляться при подальшому вивченні таких питань, як розробка для Windows 10.

Курс “Основи програмування на Java”

Java є однією з найпопулярніших мов програмування, що використовуються розробниками програмного забезпечення на сьогоднішній день. Ядро мови використовується при розробці Android-додатків, а також широко використовується в веб-розробці, а саме в серверній частині. Якщо ви новачок в програмуванні на Java і хочете почати створювати свої застосування, цей курс є чудовим місцем, щоб почати роботу.

Курс “Основи тестування програмного забезпечення”

Курс розрахований на людей, які не мають досвіду роботи в ІТ сфері чи відповідної освіти. Цей курс включає базові знання необхідні тестувальнику програмного забезпечення. Навчальна програма курсу розроблена викладачами LITS із врахуванням їхнього багаторічного досвіду роботи на комерційних проектах в ІТ. Вони працювали і продовжують працювати на проектах всесвітньо відомих компаній. Це курс розповідає чим саме займаються тестувальники та допоможе розпочати опановувати нову професію.

Курс “Основи Web UI розробки”

Веб програмування або веб розробка – це створення динамічних веб додатків та веб сайтів, яскравими прикладами яких є соціальні мережі, наприклад, Фейсбук, сайти електронної комерції типу Амазону, а також різноманітні корпоративні сайти та сайти-візитки.

Курс “Цифрові комунікації в глобальному просторі”

Курс «Цифрові комунікації в глобальному просторі» покликаний поширювати знання про інформаційні технології серед усіх зацікавлених нефахівців, які не мають базових навичок технічного спрямування, але прагнуть більше дізнатися про галузь, навчитися працювати в інформаційному середовищі.

asset-v1-MOZ+TOD101+2017_T2+type@asset+block@8162622-620x410Медицина

Курс “Шлях лікаря: Івано-Франківський національний медичний університет”

Вибір майбутньої професії завжди був одним із найважливіших рішень для кожної людини. Погодьтесь, в юному віці досить складно визначитись серед широкого різноманіття професій та чималого переліку університетів. З року в рік школярі та їхні батьки прагнуть дізнатись більше про майбутні навчальні заклади: шукають інформацію в мережі, відвідують дні відкритих дверей, розпитують студентів та випускників… а як щодо чогось якісно нового? Ви б хотіли спробувати себе в ролі студента пріоритетного університету? Міні-онлайн-курс «Шлях лікаря» дозволить вам це зробити! Відтепер ви зможете відчути себе у ролі студента-медика та дізнатись як відбувається навчання майбутніх лікарів в Івано-Франківському національному медичному університеті.

Курс “Проста гістологія”

Гістологія – фундаментальна медична дисципліна, що вивчає будову людського організму на рівні клітин, тканин та органів. Метою цього курсу є забезпечення розуміння тих важливих структурно-функціональних особливостей будови, що відіграють критичну роль в клінічній практиці. Особливий акцент зроблено на актуальності навчальних матеріалів, що поєднується із творчим підходом та максимальною доступністю. Таке поєднання не залишить вас байдужими до гістології!

Курс “Вступ до кардіології. Патофізіологія серцево-судинної системи”

Як зрозуміти молекулярні механізми скорочення серця і “знайти” серед них вихід на патологію? Що таке ремоделювання серця? Які процеси лежать в основі розвитку ішемічної хвороби серця? Як зрозуміти патологію артеріальної гіпертензії, атеросклерозу? Відповіді на ці та безліч інших запитань ви зможе отримати в нашому онлайн-курсі “Вступ до кардіології. Патофізіологія серцево-судинної системи” від студентської платформи KIVI та Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. Разом із вами розпочнемо навчання з базових деталей, повторимо необхідні поняття з нормальної анатомії, гістології, фізіології. На основі цього спробуємо пояснити деякі патологічні процеси, їхню етіологію та можливі напрямки терапевтичного коригування.

Курс “Психологія стресу та способи боротьби з ним”

“Рятуючись від пекучих пісків пустелі, ти можеш встелити її килимами, але надійніше одягти взуття” – східна мудрість. Як людині підтримувати життєву рівновагу, справлятись із викликами, організовувати власну стабільність на рівні думок та почуттів і поступальної активності? Про все це ви дізнаєтеся в цьому курсі!

Курс “Соціальна робота з людьми, які мають хронічні захворювання”

Призначення цього курсу скеровано на засвоєння слухачами теоретичних і практичних знань соціальної роботи, оволодіння практичними навичками, вмінням проводити соціальну роботу серед людей, які мають тяжкі хронічні захворювання та потребують захисту й підтримки. Масовий безкоштовний онлайн-курс для соціальних працівників та всіх зацікавлених слухачів«Соціальна робота з людьми, які мають хронічні захворювання» презентовано Благодійною організацією «Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» за підтримки Центрів контролю та профілактики захворювань США – CDC у рамках Надзвичайної ініціативи президента США PEPFAR.

Курс “Оцінка функції зовнішнього дихання в пульмонологічній та терапевтичній практиці”

Зростаючий рівень смертності від захворювань органів дихання безсумнівно потребує ефективних заходів боротьби з цими недугами, а своєчасна діагностика є одним із найважливіших. Даний міні-онлайн-курс познайомить Вас з основним методом оцінки функції зовнішнього дихання – спірометрією. Окрім актуальної теоретичної інформації, Ви зможете ознайомитись із особливостями проведення даного тесту, оцінкою його результатів, а також з найпоширенішими помилками, що трапляються у щоденній практиці, – і все це на прикладі реального пацієнта! Також з метою ефективного засвоєння діагностичних навиків Вам буде запропоновано самостійно оцінити результати тестів більше десятка пацієнтів. Успіхів!

Курс “Лікування опіоїдної залежності”

Курс розроблений фахівцями БО «Український інститут політики громадського здоров’я» на замовлення Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України».