Батько нової української літератури

ЦРБМатеріал поданий без змін

В  історії нашої культури є діячі, які особливо яскраво й багатогранно відобразили в своїй творчості душу народу, його національну своєрідність, поетичну вдачу. До таких належить Іван Петрович Котляревський, класик нової української літератури, видатний письменник – реаліст, автор славнозвісної «Енеїди» і «Наталки  Полтавки».

У важкі  часи самодержавства він розкривав духовну велич рідного народу, його мрії, у конкретних художніх образах утілив його віру в краще  майбутнє.

250 – річчя від дня народження  Івана Котляревського широко відзначається в бібліотеках Іванківської ЦБС

Працівники Розважівської бібліотеки-філіалу № 2  Іванківської ЦБС Лілія Вікторівна Нестеренко та Валентина Іванівна Шаботенко провели для учнів 9-11 класів в шкільній бібліотеці місцевої ЗОШ літературну годину  «Батько нової української літератури».  На заході були присутні директор школи Герасименко Тетяна Миколаївна та завуч Петренко Юлія Володимирівна.

Лілія Вікторівна розповіла учням про життєвий та творчий шлях письменника, його цілі та досягнення. Ведуча заходу, розповідаючи про творчість І. Котляревського, хотіла донести слухачам: як потрібно  любити свою Вітчизну; рідну мову; навчитися бути чесними, працьовитими; виховувати в собі високу моральність і героїзм; переймати мудрість і красу добрих почуттів. 

Валентина Шаботенко та шкільний бібліотекар Валентина Петренко організували книжкову виставку «Істинний художник слова», де учні мали змогу познайомитись з творами Івана Котляревського.

Після літературної години зав. бібліотекою Л. Нестеренко запросила учнів взяти участь в акції «Візьми книги Котляревського з собою», яка проводиться у ці дні в сільській бібліотеці.

Біля книжкової викладки – портрета «Твори Івана Котляревського: бібліотека презентує» бібліотекар бібліотеки-філіалу №26 с. Піски Іванківської ЦБС Вікторія Мойсеєнко провела  літературну годину для відвідувачів бібліотеки. Учасники заходу мандрували сторінками творів письменника, згадували героїв п’єс «Наталка Полтавка», «Москаль – чарівник» та поеми «Енеїда».

Незвичайно, за допомогою бібліоманії (один з найпопулярніших способів ворожіння, яким може скористатися кожен, хто вміє читати) святкували ювілей українського письменника, поета, драматурга, засновника нової української літератури та громадського діяча Івана Котляревського в Іванківській центральній районній бібліотеці.

Біля книжкової виставки «Іван Котляревський – батько нової української літератури», що розгорнута в читальному залі бібліотеки, працівники разом з відвідувачами ворожили за допомогою славнозвісної «Енеїди». З давніх-давен для цього використовували головним чином релігійні книги, але пізніше — і твори класиків. Розкривши будь-яку книжку, читали довільно обраний абзац, а далі все ставало зрозумілим. Було цікаво і весело!

Людмила Яковенко, бібліограф ЦРБ

піски

розважів2

ЦРБ1

розважів4