Бабин Яр: історія та долі

2Матеріал поданий без змін    

В 2005 році Генеральна Асамблея ООН постановила оголосити 27 січня – день, коли в 1945 році солдати 1-го Українського фронту звільнили від нацистів концтабір смерті Освенцим – щорічним. Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.

     Голокост став поворотним моментом в історії, якій спонукав  світ сказати – «більше ніколи». Бабин Яр став предтечею Європейського Голокосту. В Києві нацисти вперше обкатали свою технологію масового знищення мирних громадян.

     Бабин Яр – це точка відліку, поворот до так званого «остаточного вирішення єврейського питання», больова точка історичної пам’яті України.

     Книжкова виставка «Бабин Яр: історія та долі» яка представлена у Броварській міській бібліотеці не лише розповідає про трагедію Голокосту, вшановуючи пам’ять невинно убитих (загиблих), але й ставить за мету донести до нинішнього покоління, що воно має продовжити естафету пам’яті і відстоювати гідність людини.  Пам’ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були жертвами, або байдужими спостерігачами проявів ворожнечі.

 Захід підготувала та провела бібліотекар: Безсмртна К.Б.

1