Андрій Курков: успішний і незалежний

20210421_121738Рубрика “Бібліотеки Київщини”

Матеріал поданий без змін

23 квітня 2021 року свій ювілей – 60 років святкує Андрій Юрійович Курков – український письменник, кінематографіст. Андрія Куркова, чиї тексти перекладені 36 мовами, з повним правом можна назвати обличчям української літератури у світі. Автор понад 20 книжок (як романів для дорослих, так і казок для дітей) і понад 20-ти сценаріїв для художніх і документальних фільмів. Він  є членом ПЕН-клубу, лауреатом Європейської літературної премії, нагороджений Орденом Почесного Легіону Франції. Популярності письменника сприяє його активна життєва і творча позиція, участь у найважливіших культурних подіях, відкритість і готовність до діалогу, що особливо важливо нині, коли на діячів культури, в умовах девальвації довіри до політиків і суспільних діячів, покладено також місію відповідати на важливі питання доби. Творчість і діяльність Андрія Куркова свідчать про можливість європейського вибору України, конкурентоздатності нашої літератури. Курков — єдиний український письменник, чиї книжки потрапили в топ-десятку європейських бестселерів. Твори Куркова перекладено англійською, німецькою, французькою та українською мовами. В Америці та Японії романи Андрія Куркова мають величезний попит у  читачів. Події усіх його творів відбуваються в Україні, тому автор пишається, що прописав Київ на літературній карті світу.

З приводу річниці письменника працівники Обухівської  центральної   публічної бібліотеки для дорослих Обухівської міської ради підготували та провели біографічне досьє «Андрій  Курков: успішний і незалежний», оформили тематичну викладку – присвяту та проводять перегляди біля неї.

Своїми  творами Андрій Курков засвідчив, що він письменник  високого рівня і  майстерності.  Його  романи варті найвищої оцінки.

Л.Храпач – зав. Обухівською центральною публічною бібліотекою для

                     дорослих