14 жовтня – День Українського козацтва та День захисника України

photo_2019-10-10_12-56-38 (2)Синове воїнів хоробрих,

явіть мужність свою!

І вам вовіки віків славу запишуть…

Богдан Хмельницький

Одночасно в Україні 14 жовтня відзначаються важливі державні свята: День Українського козацтва, День захисника України та Свято Покрови Пресвятої Богородиці. День Українського козацтва встановлений згідно з Указом Президента України від 7 серпня 1999 р. № 966/99, “враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення”.

Починаючи із 2014 року, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка, 14 жовтня проголошено Днем захисника України. Як зазначається в Указі, це зроблено “з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві”. День захисника України нероздільно пов’язаний із розвитком війська та військових традицій, в основу яких покладено традиції козацтва. На основі цих традицій створювались моральні ідеали, принципи, переконання і норми, які визначають ставлення громадян до своєї держави. Найвищим проявом любові до рідної землі є готовність боронити її ціною власного життя.

На честь свят Дня захисника України, Дня Українського козацтва та дня святої Покрови Пресвятої Богородиці  у Київській обласній бібліотеці для юнацтва пройшла година спілкування, у ході якої користувачі дізнались багато корисної інформації про героїв Козацької держави, сучасних захисників територіальної цілісності та незалежності України, а також ознайомились із книжковою викладкою «Захисники через роки, через віки», де були представлені історичні, публіцистичні та літературно-художні видання.

Київська обласна бібліотека для юнацтва щиро вітає всіх військовослужбовців України та бажає всім мирного неба над головою!

photo_2019-10-10_12-56-38 (3)photo_2019-10-10_12-56-40photo_2019-10-10_12-56-39