Європейський досвід – Україні

2867378День Європи в Україні відзначають у третю суботу кожного травня. Вперше заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році. Відзначення цього дня – ще одна можливість для мешканців України долучитися до європейських цінностей.

У 2017 році День Європи в Україні припадає на 20 травня. Але Київська міська державна адміністрація ініціювала перенесення святкування Дня Європи в Києві з 20 на 14 травня для проведення його в рамках міжнародного пісенного конкурсу “Євробачення-2017″.

Для того, щоб краще розуміти що ж таке взагалі день Європи, як він з’явився, що означає і яка дата проведення дня Європи в Україні у 2017 році треба поринути в історію. Історики вважають, що декларація Робера Шумана стала початком святкування цього дня. Робер Шуман був французьким міністром закордонних справ. У 1950 році, 9 травня він запропонував Франції, Англії, Німеччині та усім іншим європейським державам зробити спільними усі свої промислові галузі. А також, щоб цими спільними галузями керувала одна європейська структура. Це відбулося у французькій столиці Парижі.

Завдяки такому об’єднанню європейські держави змогли уникнути накопичення воєнної техніки і військових сил одна проти одної. У ті часи це буле дуже актуальним питанням, адже уся Європа відновлювала сили після страшної Другої світової війни. Минуло вже багато років, а європейські країни більше ніколи не починали війни між собою.

На відзначення Дня Європи у Київській обласній бібліотеці для юнацтва проведена година спілкування із читачами «Європейські цінності». У рамках цього заходу провідний бібліограф С.М. Колосюк ознайомила користувачів із газетно-журнальними статтями про хід проведення Міжнародного пісенного конкурсу Євробачення-2017 в Україні. А завідуюча відділом обслуговування О.О. Шмідт розповіла присутнім про основні європейські цінності та основні нюанси безвізового режиму для української держави. Читачі далі продовжують знайомитись із Пунктом європейської інформації «Світ. Європа. Україна».

В Україні потрібно підвищувати рівень життя людей. Адже коли вони виїжджатимуть і дивитимуться,  як живуть сусіди, то розумітимуть, які величезні зміни там відбулися, і порівнюватимуть із власним рівнем життя. Сподіватимемося, що скоро в Україні звичайні люди теж житимуть так само добре, як у Європі.

WP_20170512_001 WP_20170512_008

                                 WP_20170512_004 WP_20170512_011