Шкідливі звички чи життя собі на втіху

My-za-zdorovyj-sposib-zhyttya

До Обласної краєзнавчої акції “Бібліотека: день за днем”

«Бережи здоровя змолоду»

  народна мудрість

З метою популяризації здорового способу життя, запобігання негативним явищам серед підростаючого покоління та на виконання Десятиліття дій забезпечення безпеки дорожнього руху 2011-2020 рр., у Броварській центральній районній бібліотеці 13 червня пройшло чергове засідання любительського клубу з вивчення права «Феміда». Учасниками цього зібрання стали вихованці шкільного літнього мовного табору GoCamp, який діє на базі Броварської ЗОШ  І-ІІІ ст. № 6.

В період літніх канікул актуальними як для підлітків, так і для їхніх батьків, є питання шкідливих звичок, серед яких тютюнопаління неповнолітніх, залежність від ігроманії: «безпека в житті – життя у безпеці». В цей період зростає статистика правопорушень. Але особливо важливою темою, насамперед для мам і татусів, є здорове харчування дітей.

Про все те, що руйнує духовне і фізичне здоров’я людини, розповідали присутнім запрошені гості: лікар-нарколог Броварської центральної районної лікарні  Любов  Вікторівна  Закревська, вчителі Броварської ЗОШ І-ІІІ ст.  № 6, настоятель Свято-Михайлівського храму с.Світильня ієрей Максим Молотков, настоятель Георгіївського храму с.Заворичі  протоієрей Петро Котюк, волонтер організації GoCamp Джаліл з Баку. Професійна підготовка проекту GoCamp максимально орієнтує волонтера на живе спілкування. Саме тому волонтер активно долучився до спілкування з аудиторією.

Любов Вікторівна докладно поінформувала молодь про згубні наслідки шкідливих звичок на їх подальше життя та майбутнє їхніх дітей. Пояснила, в яких фізичних та психологічних  труднощах опиняються ті, хто хоч ненароком, свідомо чи несвідомо, але «став на шлях» тютюнокуріння, алкоголізму, наркоманії. Вона навела конкретні життєві приклади та шляхи виходу із такої залежності. Отець Максим наголосив на важливості культури поведінки, необхідності усвідомлення своїх вчинків і їх наслідків. Волонтер Джаліл поділився досвідом свого здорового способу життя та спортивними досягненнями в рамках реалізації проекту GoCamp за напрямком «Sport and Health».

У ході бесід школярі мали змогу переглянути відеоролики: «Обирай здоровий спосіб життя», «Шкідлива їжа», мультфільми «Якби дикі тварини харчувалися фастфудом …», «Ну, заєць, постривай» (про шкідливість куріння), а також ознайомитись з книжково-ілюстративною виставкою, підготовленою бібліотекарями відділу обслуговування центральної районної бібліотеки.

На виставці представлені збірники з народної медицини, лікарських трав, з правознавства, газети та журнали про здоров’я, рецепти приготування  здорової  їжі, а також матеріали засідань любительського клубу активного і здорового довголіття «Живи з надією» та інше.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу книгозбірню та ознайомитися з експозиціями.

IMG_1227

 IMG_1231 IMG_1260 IMG_1248