Цвіт життя вони віддали Україні

Kruti-620x349Указ Президента України про «День пам’яті Героїв Крут» № 15 /07, який відзначають щороку 29-го січня, був підписаний 15-го січня 2007-го року. На вшанування пам’яті перших українських “кіборгів” та на виконання даного Указу у КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» відбувся урок історичної правди «Цвіт життя вони віддали Україні», а також розгорнута постійно діюча книжкова виставка «Свою Україну люби!..», де один із розділів присвячений цим історичним подіям. Читачі ознайомилися із маловідомими фактами історичної боротьби за українську державність.

29 січня 1918 року, українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України. Це дуже важлива дата для України, яка досить сильно вплинула на історію нашої країни. Кожен українець повинен хоча б трохи знати про цю подію.

Залізнична станція Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне знаходиться за 130 кілометрів на північний схід від Києва та 18 км на схід від Ніжина. Бій тривав понад 5 годин. У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

На Аскольдовій могилі
Поховали їх –
Тридцять мучнів українців.
Славних, молодих…

Це слова з вірша Павла Тичини “Пам’яті тридцяти”. Вони присвячені молодим українцям, які загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Бою, який обріс легендами. І, попри поразку, став праобразом мужності та відваги для українського народу.

IMG_4805