Стежками Олеся Гончара

topNewsДо 100-річчя Олеся Гончара,українського письменника, літературного критика, громадського діяча, Героя України

12 квітня 2018 року в Київському міському Палаці ветеранів відбувся урочистий вечір, присвячений 100-річчю з дня народження видатного українського письменника Олеся Терентійовича  Гончара, на якому були присутні працівники Київської обласної бібліотеки для юнацтва – завідуюча відділом комплектування та каталогізування документів Яворська Н.В. та провідний редактор відділу Михайлова І.А.

Зі вступним словом звернувся до запрошених гостей Голова Спілки письменників України Михайло Сидоржевський та розповів про створення фільму про Олеся Гончара – первісною ідеєю якого було зробити оптимальний варіант з великої  кількості біографічного матеріалу.

Талановитий український режисер  Валерій Степанян-Григоренко  на    замовлення державної комісії із премії  імені Олеся Гончара разом з очільником Національної спілки письменників України Михайлом Сидоржевським, підняли питання про те, аби показати українцям історію життя талановитого публіциста, майстра пера і громадського діяча Олеся Гончара. Так була знята за мінімально короткий час документальна стрічка “Стежками Олеся Гончара”.  За словами кінематографіста, глядачі мали побачити не тільки те, наскільки лауреат шевченківської премії був талановитий, а й його боротьбу за українську державність. Олесь Гончар навіть за часів радянської влади повністю віддавав себе і своє серце  нашій країні.

 У зйомках  взяла участь також вдова вже нині покійного публіциста та письменника  – Валентина Данилівна Гончар, яка була присутня на презентації  фільму разом зі своєю родиною .

У КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» відбувся огляд літератури «Захисник духовних скарбів» та видана біобібліографічна довідка «Собор Слову Олеся Гончара», приурочені  100-річному ювілею з дня народження видатного українського письменника.

Олесь Гончар – унікальна харизматична особистість. Він зберіг найвищі людські цінності: достоїнство, чесність, людяність, гуманізм. Герої його творів “Тронка”, “Собор”, “Прапороносці” , “Людина і зброя”, виступають пристрасними поборниками правди, шукачами  ідеалу моральної та духовної краси  із загостреним почуттям справедливості та бажанням бачити світ кращим, ніж він є насправді.

P1020852

P1020840

P1020833

P1020834

P1020842

P1020837