Небесна сотня. Життєписи

media-share-0-02-04-90a4a7b56303328c7e870d53eb27c434fa01ab14ec1526261e08c69b5ac13c71-Picture11 квітня 2019 року до КЗ КОР “Київська обласна бібліотека для юнацтва” завітав працівник Національного музею Революції Гідності,  завідувач адміністративно-господарського відділу Григоренко О.П. з прекрасним подарунком для наших користувачів і користувачів районних та міських бібліотечних закладів та бібліотек ОТГ Київської області. Це перший том трикнижжя «Небесна сотня. Життєписи».

Автор книги – Світлана Терейковська, волонтер Революції Гідності та фронту, філолог та публіцист.

    Цей твір можна назвати документально-публіцистичним мартирологом Героїв Небесної Сотні, де розповідаються маловідомі біографічні факти, спогади та свідчення рідних, близьких, земляків. Майстерність оповідачки творить живе епічне полотно новітньої української героїки, розкриває витоки нашого патріотизму, багатий духовний світ людей, здатних на найвищу любов  -  “коли хто душу свою кладе за друзів своїх”, на святу самопожертву для загального добра.

  На початку доленосних для України подій взимку 2013—2014 років група музейників і активістів зрозуміла, що розгортання громадських протестів набуває історичного масштабу та суспільного значення, що розуміння свободи як культурної та суспільної цінності набуває унікальних виявів у новітній історії держави. Активісти групи закликали подбати про збереження для нащадків унікальних свідчень і розпочали просвітницьку польову роботу на барикадах і в медіа-просторі, переконуючи, що до таких може належати чи не кожен предмет, що опинився в епіцентрі подій, кожне явище, що постало в ході боротьби громадян за свої права і свободу, кожна емоція, радість і біль.

Так у січні 2014 року виникла ініціатива  створити «Музей Майдану». У лютому 2015 року музейники групи заснували Громадську організацію «Музей Майдану».

  Головним завданням об’єднаної ініціативи стало збереження пам’яті про події та людей Євромайдану і Революції гідності, зокрема шляхом збирання свідчень, документів, усних історій та предметів, охорони меморіальних місць та об’єктів.

    Музей Героїв Небесної Сотні має стати  місцем для особистого й офіційного вшанування жертовності українських патріотів, символізувати ідеї Майдану та донести пам’ять про ціну свободи до майбутніх молодих поколінь.