Навчання для бібліотечних працівників від УБА

P70427-13023727 квітня відбувся фокус-семінар «Медіаграмотність: сучасні виміри» проведений Українською бібліотечною асоціацією спільно з Goethe-Institut в Україні. В заході взяла участь Т. І. Василькевич, заступник директора з науково-методичної роботи. Лектор  О. О. Сусська, канд. філ. наук, доцент НАаУКМА, член правління Асоціації політичних психологів України, індивідуальний член Соціологічної асоціації України, піар-менеджер, соціолог мас-медіа розповіла про інформаційне поле особистості, про неприйняття, кризи та загрози Інтерент, та про інформаційний імунітет і управління враженнями в умовах кризи.

Т. О. Якушко, заступник директора з інформаційних технологій Державної бібліотеки України для юнацтва – порекомендувала учасникам ресурси для використання у подальшій роботі, а саме: «Посібник з медіа грамотності для бібліотекарів» Академії української преси,  та ГО «Вчителі за демократію та партнерство», де відбуваються також семінари і навчання для бібліотекарів. Цей  досвід вже отримали бібліотекарі Київської області на  семінарі-практикумі “Бібліотека і молодь: пошук ідей, майстерність, співпраця”, за участі працівників бібліотек, що обслуговують юнацтво. Де відбулася презентація міжнародної освітньої програми “Стале домогосподарство”, яке представила Харченко Олена, медіа-координатор проекту ГО «Вчителі за демократію та партнерство».

Підвела підсумки семінару В. С. Пашкова, Віце-президент УБА, Директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, вказуючи на те, що сучасні бібліотеки повинні знайти свої місце в інформаційному середовищі, про виховання у користувачів «новинної грамотності», вміння критично мислити. Порадила постійно підвищувати свій професійний рівень використовуючи методичне наповнення  сайту УБА (https://ula.org.ua/pro-uba) і  висловила можливість підготовки наступного заходу з медійної грамотності для бібліотекарів України.

P70427-125227 P70427-103514 P70427-101621 P70427-100908 P70427-095605