ЗНАЙОМТЕСЬ: НОВІ НАДХОДЖЕННЯ!

460353_f3240 В липні-серпні 2018 року  КЗ КОР “Київська обласна бібліотека для юнацтва “отримала  від обмінно-резервного фонду національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого 179 примірників нових надходжень серед  яких багато дитячої літератури.

У серії “Життя видатних дітей” книга Наталії Загорської, яка перенесе  в дитячі  роки п’ятьох відомих та вельми незвичних особистостей, які вражають своїм талантом, а ще більше цілеспрямованістю та силою волі: Деніс Давидов – славетний поет, творець жанру “гусарської лірики” та воєначальник війни 1812 року, чия військова проза стала визначним внеском у мемуарну літературу; Михаїл Булгаков – письменник, автор знаменитого роману “Майстер та Маргарита”; Александр Купрін – письменник, твори якого  із захопленням перечитують дорослі  й діти; Норгейт Тенцинг – альпініст, чия нога першою ступила на Еверест; Марія Каллас  – знаменита оперна  співачка, від голос  якої плакав увесь зал.

Сучасний письменник Володимир Лис познайомить  з п’ятьма непересічними особистостями, що стали відомими завдяки впевненості у собі й прагненню до перемоги. Сократ – визначний філософ античної доби; Данило Галицький – перший український король, якому вдалося об’єднати дві держави – Галичину й Волинь;  Фернандо Магеллан    - європейський першовідкривач, який здійснив кругосвітню подорож;  Ісаак Ньютон – фізик, що відкрив закон всесвітнього тяжіння; Емілія, Шарлота, Енн Бронте  -  сестри-письменниці, чиї твори увійшли до світової класики.

Олексій Надемлинський написав п’ять оповідань про життя надзвичайних дітей чиї імена увійшли в Історію. На сторінках його книги читач познайомиться із дитинством Джима Корбета – національного героя та захисника Індії, Антоніо Страдіварі, віртуозного майстра скрипки, Сальвадора Далі – геніального художника-сюрреаліста, Леоніда Утьосова – співака і актора, Михайла Грушевського видатного історика і першого президента України.

Книга Олексія Надемлинського “В дебрях Одесской кухни” – це несерйозна книга про серйозні речі. Не радимо читати цю книгу на голодний шлунок. “Матильда-Мидия” книга того ж автора про те, що в чудеса треба вірити . “Ворчания старого такса” – непедагогічна повість-казка в оповіданнях для дітей та їхніх батьків.

Марина Єщенко  -  бібліотекар, у вільний час: поет, прозаїк, літературознавець, перекладач, редактор. Її пригодницька повість “Бібліотекарки не виходять заміж”. Змінюються епохи, цивілізація по спіралі рухається за визначеною траєкторією, і тільки в бібліотеці нічого століттями не змінюється”.

Казки класика вітчизняної літератури, одного з найбільших поетів ХХ століття Володимира Свідзінського друкувалися в часописах ще в 1930-ті роки, а відтак на довгі десятиліття були несправедливо забуті  разом зі своїм автором. Лише в останні роки український читач наново відкриває для себе дивовижний казковий світ поезії цього “тихого генія”. Сюжети одних його казок “Сопілка”, “Чудесна тростка” – знайомі всім нам. Втім у переказі незрівнянного майстра  слова всі вони набувають первозданної свіжості, ніби їх торкнулася “чудесна тростка” чарівника.

Книга для повного щастя: улюблена казка “Царівна-жаба”,прикрашена чудовими ілюс траціями відомої української художниці Катерини Штанько, перетворилася на музей українського побуту та костюму.

Славнозвісні повісті Миколи Васильовича Гоголя  “Вечера на хуторе близь Диканьки” вперше підготовлені спеціально для школярів. Це видання справжній подарунок для тих, хто любить ,знає та цінує творчість нашого славетного земляка.

Прекрасне літературно-художнє видання, яке вийшло друком в 2007 році у видавництві “ГРАНІ-Т” “Шевченко Тарас. Гайдамаки” у новому трактуванні художника-графіка Олексія Колєснікова.

Книга ” Дерева” Олеся Ільченка розповідає про історію деяких видів дерев, які живуть поряд із нами, в нашій   країні, про їхні види, і чим відрізняються їхні кора, гілки, листя, плоди, квіти.

Що може бути цікавіше в житті ніж футбол? Про це розповідає серія “Соперники” яка складається із шести  книжок популярного німецького письменника Крістіана Тільманна :”Вратарь на выгоне”,”Какой промах”, “Обманутые и побежденные”, “Близнецы редко играют поодиночке”. “Прочь с поля, мальчишки”, “Обман не делает чемпионом”.

Збірка “Казки Латинської Америки” відкриває світ таким, яким його в давнину бачили народи Латинської Америки. Його населяють грізні боги та загадкові істоти. Збірка буде цікава не тільки дітям та їхнім батькам, а й усім, хто бажає познайомитися з народною культурою Латинської Америки.

У серії “Українська майстерня фантастики” читач познайомиться із творами українських письменників Генрі Лайона Олді  ”Розповіді очевидців, або архів нагляду сіток“, Леоніда Кононовича “Пекельний звіздар”, Святослава Логінова “Билиця про казкового звіра”.

Далекого 1929 року з’явився фантастичний роман Юрія Смолича “Господарство доктора  Гальванеску”  -  перша частина його трилогії “Прекрасні катастрофи”. Але саме цей роман – навіть майже через півстоліття по виходу у світ -  продовжує цікавити юних читачів. Справдешня класика жанру!

В повісті Олекси Білоброва   “На межі можливого” чотирнадцятирічний юнак Хамід розуміє стару істину, як ніхто, про те, що на війні швидко дорослішаєш. А війну і кров він бачив не в телевізорі, а у своєму рідному Афганістані.

 У документальній прозі  “Готтленд”знаного польського автора Маріуша Щигела  розгортається панорама чеських доль ХХ століття і відкривається світ, який, здається зник після останнього десятиліття ХХ віку, але дуже багато в чому ще й донині залишається в нас за вікном.

Герой книжки польського письменника Войцеха Боновича “Капелюх на воді. Розповіді про отця Тішнера”  одного     із найвідоміших польських філософів ХХ століття, авторитетного священника, якого називали капеланом “Солідарності”. Він був однією з ключових постатей в інтелектуально-духовному житті Польщі. 

Жодна фігура в українській історії так глибоко й так безкомпромісно не розділяє сучасну Україну, як Степан Бандера. У книжці “Страсті за  Бандерою” зібрані матеріали трьох фахових дискусій про феномен Бандери, які в останні роки проводили українські  та іноземні історики й есеїсти.  Всі матеріали подані максимально повно і ні одному з них не надається перевага. Тож яка позиція кому буде ближче  -  вирішувати самому читачеві.

Есеїстика Івана Андрусяка “Дуби і леви” сповнена того віками усталеного “порядку речей”, що властивий насамперед  міфологічному мисленню.  І, як то й має бути в міфології, питання, поставлені на п’ятдесяти сотиках землі” Івана Андрусяка, врешті-решт зводяться до одного, найголовнішого:  що робить людину Людиною?

Провокативні, часом відверто епатажні есеї “Героїні та герої” відомої сучасної письменниці Євгенії Кононенко присвячені передовсім героям та героїням української світової культури. Об’єктом цих студій є не Леся Українка, Ліна Костенко чи Оксана Забужко,  а їхні медійні та віртуальні образи. Авторка не боїться торкатися непопулярних, а часом і дражливих тем, – тож ця книжка неодмінно викличе в читачів суперечливі думки, а може й навіть бурхливі дискусії в середовищі митців та інтелектуалістів.

Під цією майже чорною обкладинкою ховається збірка есеїв “Флешка – 2GB одного з найконцептуальніших письменників-модерністів сучасної української літератури Юрка Іздрика.

Чому одні нації багаті, а інші бідні? Чи існує якийсь рецепт, щоб позбутися бідності? На ці та інші важливі  теми розмірковує у свої новій книжці  “Куди рухається світ?”відомий історик, професор Ярослав Грицак.

Пропонована книга “Допінг духу”  - перше видання українською вибраних творів знакового французького есеїста румунського походження Сьорана (Еміля Чорана), яке претендує на увагу не лише фахівців, а й, передусім, широкого читацького загалу.

Сила цієї книги “Парадокс любові” французького письменника Паскаля Брюкнера черпається передусім із прагнення  розібратися у вічних питаннях, що стосуються  такої пікантної дихотомії, як любов і свобода, а також складного плетива парадоксів, проблем суперечностей, відчуження або, навпаки, гармонії, що між ними можуть виникати.

media-share-0-02-05-118d071a3680803d1feeb065edf10367fbf38440c78d7ff03b23fa2648fce18d-Picture

media-share-0-02-05-757d8c827118afbcaaa10cfa84727107c7a1497bda45efa2aa04cc2dc6e0d314-Picture

media-share-0-02-05-06a086dcdb17722bdfd3e7a37be27f991079d4bb33b7c5ebdc8594da8056ac9e-Picture