Духовність і культурна спадщина українського народу

1 (1)До Дня хрещення Київської Русі та до Року відновлення та реставрації культурної спадщини

З 2008 року, враховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та громадськості, указом президента України Віктора Ющенка № 668/2008 від 25 липня 2008 року День хрещення Київської Русі був оголошений державним святом України. Відзначається це свято 28 липня – у день пам’яті князя Володимира – хрестителя Київської Русі.

З нагоди Дня хрещення Київської Русі та до Року відновлення та реставрації культурної спадщини у КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» організована постійно діюча книжкова виставка «Духовність і культурна спадщина українського народу», де користувачі знайомляться з виданнями, які розповідають про історію та традиції України, проводяться бесіди з читачами.

Фонд нашої бібліотеки поповнився новими духовними та історичними виданнями – «Історія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря», яка видана з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА та «І монастир той подібний небу», видана за благословенням його блаженства, Блаженнішого Володимира, митрополита Київського і всієї України, Священноархимандрита Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.   Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з представленою літературою.

Протягом усієї історії Православної Церкви монастирі були й донині залишаються центрами духовної просвіти, хоронителями православної віри, училищами благочестя, взірцями благодійності, милосердя та християнського життя.

Охрестивши наших пращурів у Дніпрі, Святий рівноапостольний князь Володимир Великий духовно об’єднав тодішнє суспільство. Український народ увійшов до кола християнських націй, які на європейській цивілізаційній основі будують освіту, науку, міжнародні відносини, створюють культурні цінності. 

IMG_4222

IMG_4224

IMG_4221