Духовність визначає буття

IMG_2566Духовність визначає буття…Що криється за цими словами? Кожна людина, рано чи пізно, приходить до усвідомлення внутрішньо-глибинного стану, чогось такого бурхливого чи навпаки спокійно-медитативного. І це обʼєднує усіх людей.

Такою подією цього тижня стала виставка світлин з теми міжрелігійного та міжкультурного діалогу «Дещо спільне». Організаторами стали Громадська ініціатива «Неформальна група міжрелігійного миру» за сприяння Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації. КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва»  була запрошена для участі у цьому заході. 

На книжковій виставці «Духовність визначає буття…» були представлені книги різного духовного напрямку, які є у фондах КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва». У бібліотеці читач може знайти книгу для свого духовного розвитку, незалежно від того, яким шляхом він іде, до якої релігійної громади він належить. Бібліотека це та установа, яка обʼєднує всіх. 

Відкрили виставку Любов Єремічева, авторка проекту «Дещо спільне», засновниця громадської ініціативи «Неформальна група міжрелігійного миру», В’ячеслав Кучер, заступник голови – керівник апарату Київської обласної державної адміністрації, співорганізатори події – Володимир Денщиков, представник національного комітету із зв’язків з громадськістю Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів та Тарік Сархан, завідувач відділом “Ознайомлення з ісламською культурою ВАГО «Альраід». Модератор: Марія Бардин, начальник відділу у справах релігій та національностей КОДА.

Під час заходу директор КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» Галина Йосипівна Сорока спілкувалася з представниками різних релігійних конфесій, що діють на території Києва і Київської області, і за її словами усі мають одну спільну мету – духовне просвітлення людини, її Любов до Всесвіту, але кожен  іде своїм вибраним шляхом. Більш детально про духовний розвиток людини, про важливість таких заходів для громадськості Галина Йосипівна надала у своєму інтервʼю для радіо «Воскресіння. Живе радіо», що брала  О. Кузнецова, заслужений журналіст України.

Доречним доповненням до книжкової виставки, яку презентувала наша бібліотека на заході «Духовність визначає буття…» стали краєзнавчі роботи науково-методичного відділу КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» для юнацтва, які розповідають про Київ і Київщину, на території якої мирно співіснують ці релігійні громади: 

«Туристичними стежками Киїащини» : інформаційно-краєзнавчі матеріали / [уклад. Н. О. Кліменко]; Київська обласна бібліотека для юнацтва. – К.,  2017. – 50 с.

«І щастя можу я збагнути на землі» : до 200-річчя від дня народження українського краєзнавця Лаврентія Похилевича : історико-краєзнавча довідка / уклад. Л. О. Соколовська; Київська обласна бібліотека для юнацтва. – К., 2016. – 15 с. 

Топоніми та гідроніми Києва: історико-краєзнавча довідка / [уклад. Н. О. Кліменко]; Київська обласна бібліотека для юнацтва. – К., 2015. – 73 с. 

Оберіг українського народу: методико-бібліографічна довідка / [уклад. Н. Я. Патенок]; Київська обласна бібліотека для юнацтва. – К., 2015. – 61 с. 

«До Київщини на гостину»: інформаційно-краєзнавчий екскурс / [уклад. Н. О. Кліменко]; Київська обласна бібліотека для юнацтва. – К., 2015. – 30 с. 

Не обійшлося без подарунків, фонди КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» поповняться літературою про історію виникнення ісламу, яку надав Тарік Сархан, завідувач відділом «Ознайомлення з ісламською культурою» ВАГО «Альраід», та Юрченко Катерина Олександрівна, прес секретар Духовного управління мусульман України.

Такі заходи надихають, дають імпульс для подальшої діяльності у напряму духовного розвитку і власного удосконалення. Тому, після заходу, було вирішено зробити викладку подарованої літератури у КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва», для подальшого ознайомлення людей із культурою Сходу, його побутом, релігією.

IMG_2557IMG_2558IMG_2565IMG_2567IMG_2572IMG_2581IMG_2591IMG_2595IMG_2606IMG_2598IMG_2609IMG_2667IMG_2619IMG_2659IMG_2657IMG_2636IMG_2586