Волонтери: Люди за кадром

PrintДо Міжнародного дня волонтера

5 грудня світ відзначає Міжнародний день волонтера. Все більше людей долучається до волонтерської справи, все більше молоді свій вільний час віддає іншим. Практично кожен із нас хоча б раз у житті по своїй волі брав на себе виконання трудових обов’язків, не вимагаючи грошової компенсації. Поняття «волонтер» і «волонтерство» є дуже широким. В основу добровільності покладена здатність однієї людини безкорисливо та, у більшості випадків, анонімно виконувати роботу на благо інших. Тобто частину часу, енергії, знань, досвіду волонтер витрачає на виконання діяльності, яка приносить користь іншим людям чи суспільству в цілому.

5 грудня 2017 року в Київській обласній бібліотеці для юнацтва провідним бібліографом Колосюк С.М. проведена година інформації «Волонтери: Люди за кадром». Світлана Миколаївна ознайомила користувачів бібліотеки із розвитком волонтерства в Україні та світі.  У нашій державі волонтерський рух набрав масового характеру під час Революції Гідності, а ще більшого масштабу – після початку російської агресії проти України. Скільки волонтерів в Україні – порахувати складно. Іноді здається, що вся країна допомагає армії, переселенцям, хворим та пораненим. Провідний бібліограф КОБЮ ознайомила із найвідомішими волонтерами в Україні і світі. Серед них – перша і найвідоміша волонтерка  Мати Тереза.  

Журнал «Фокус» опублікував щорічний рейтинг 100 найвпливовіших жінок України. Вперше за багато років найвпливовішими жінками стали українські жінки-волонтери. З початку Майдану і до сьогоднішнього дня вони виборюють свободу  України. Серед них – Тетяна Ричкова, Дана Ярова, Олена Солнцеслава, Анастасія Береза та багато інших. У масштабах країни вплив кожної окремо може здатися незначним, але ці жінки пишуть сучасну історію нашої України. На заході була також надана інформація про групи волонтерів України, які допомагають українській армії,  і як їх знайти в мережі Інтернет.

IMG_20171205_115609_1

IMG_3157

IMG_3158